LAJMI I FUNDIT:

Lista me lojtarët që mbesin pa kontratë në verën e ardhshme – Barcelona, Bayerni dhe Reali mund të humbin shumë

Lista me lojtarët që mbesin pa kontratë në verën e ardhshme – Barcelona, Bayerni dhe Reali mund të humbin shumë

Vera e vitit 2021 mund të jetë tejet interesante, pasi ka disa yje që mbesin pa kontratë.

Reklama

Si asnjëherë më parë, në listën e lojtarëve që mund të mbesin të lirë në verën e vitit 2021, përfshihen shumë yje.

Deri më tani, lojtarët nuk kanë dhënë shenja se duan të rinovojnë marrëveshjet me klubet aktuale, derisa disa prej tyre janë pajtuar edhe të largohen si lojtarë të lirë.

Mourinho tenton ta bind Ramosin që t'i bashkohet te Tottenhami
Lexo po ashtu Mourinho tenton ta bind Ramosin që t'i bashkohet te Tottenhami

Klubet që mund të pësojnë shumë nga largimi i këtyre lojtarëve janë, Real Madridi, Barcelona dhe Bayern Munichu.

Lionel Messi do të jetë lojtar i lirë në verën e vitit të ardhshëm, e që besohet se mund edhe të ndodhë largimi i tij nga Camp Nou përfundimisht.

Barcelona barazoi në shtëpi me Eibarin - Messi tundi kokën gjersa largohej nga Camp Nou
Lexo po ashtu Barcelona barazoi në shtëpi me Eibarin - Messi tundi kokën gjersa largohej nga Camp Nou

Një tjetër largim shokues mund të jetë edhe ai i Sergio Ramosit që tashmë është një legjendë e Real Madridit, e që kërkohet nga Tottenhami.

Në listën e largimeve janë edhe emra si Jordi Alba, Shkodran Mustafi,  Sergio Aguero, Olivier Giroud, Mesut Ozil, Memphis Depay, Angel di Maria e shumë të tjerë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Kalo në kategori