LAJMI I FUNDIT:

Lista e fituesve në ‘People’s Choice Awards 2019’

Lista e fituesve në ‘People’s Choice Awards 2019’
(Foto: Frazer Harrison/Getty Images/Guliver)
Reklama

Personalitetet të shumta kanë marrë pjesë në edicionin e sivjetmë të ndarjes së çmimeve ‘People’s Choice Awards’. Më poshtë jua sjellim listën e plotë të fituesve.

FILM


Filmi i vitit
Avengers: Endgame

Filmi më i mirë komedi
Murder Mystery

Filmi më i mirë aksion
Avengers: Endgame

Filmi më i mirë dramë
After

Filmi më i mirë familjar
Aladdin

Aktori më i mirë
Robert Downey Jr., Avengers: Endgame

Aktorja më e mirë
Zendaya, Spider-Man: Far From Home

Ylli më i mirë në një dramë
Cole Sprouse, Five Feet Apart

Ylli më i mirë në një komedi
Noah Centineo, The Perfect Date

Ylli më i mirë në një film aksion
Tom Holland, Spider-Man: Far From Home

Ylli më i mirë në një film të animuar
Beyonce, The Lion King

TELEVIZION

Seriali i vitit
Stranger Things

Drama më e mirë televizive
Stranger Things

Komedia më e mirë televizive
The Big Bang Theory

Shou më i mirë real
Keeping Up With the Kardashians

Spektakli më i mirë garues
America’s Got Talent

Aktori më i mirë televiziv
Cole Sprouse, Riverdale

Aktorja televizive
Millie Bobby Brown, Stranger Things

Ylli më i mirë në një dramë televizive
Zendaya, Euphoria

Ylli më i mirë në një komedi televizive
Kristen Bell, The Good Place

Emisioni më i mirë ditor
The Ellen DeGeneres Show

Emisioni më i mirë i mbrëmjes
The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

Konkurruesi në një garë
Hannah Brown, The Bachelorette

Ylli i një seriali real televiziv
Khloe Kardashian, Keeping Up With the Kardashians

Seriali me episode të njëpasnjëshme
Outlander

Seriali më i mirë fantastiko-shkencor
Shadowhunters

MUZIKË

Artisti i vitit
Shawn Mendes

Artistja e vitit
Billie Eilish

Grupi i vitit
BLACKPINK

Kënga e vitit
Shawn Mendes, Camila Cabello, “Señorita”

Albumi i vitit
Taylor Swift, Lover

Artisti i muzikës ‘country’
Blake Shelton

Artisti latin i vitit
Becky G

Videoklipi i vitit
BLACKPINK, “Kill This Love”

Turneu i vitit
BLACKPINK, ‘BLACKPINK 2019 World’

KULTURA POP

Ylli social
David Dobrik

Ndikuesi në estetikë:
Bretman Rock

Ylli më i mirë social
Ellen DeGeneres

Komiku i vitit
Kevin Hart

Stili i vitit
Harry Styles

Ndryshuesi i lojës
Simone Biles

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Magazina
“E kanë parë familja e vet videon”, Santiana në gjendje të rënduar emocionale pasi i dashuri nuk i dha sinjal

“E kanë parë familja e vet videon”, Santiana në gjendje të rënduar emocionale pasi i dashuri nuk i dha sinjal

Magazina
Santiana tregon se si e kishte rrahur një djalë të sëmurë nga zemra, dhe nga stresi kishte pësuar shenja në trup

Santiana tregon se si e kishte rrahur një djalë të sëmurë nga zemra, dhe nga stresi kishte pësuar shenja në trup

Magazina
Intervista e Edona James në emisionin serb rikthehet në qendër të vëmendjes pas nëntë vjetësh: Nuk ndihem shqiptare, më pëlqejnë burrat serbë

Intervista e Edona James në emisionin serb rikthehet në qendër të vëmendjes pas nëntë vjetësh: Nuk ndihem shqiptare, më pëlqejnë burrat serbë

Magazina
Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Magazina
Kaderi dhe Blerando sjellin humor në shtëpi me imitimin e Bucit dhe Veronës

Kaderi dhe Blerando sjellin humor në shtëpi me imitimin e Bucit dhe Veronës

Magazina
Kalo në kategori