Bernd Leno raportohet se dëshiron të largohet nga Arsenali, derisa mund të ndodhë qysh në afatin e janarit.

The Gunners nuk i besojnë edhe aq shumë gjermanin, derisa në verë e transferuar Aaron Ramsdalen.

Kështu, Leno po kërkon të jetë në një skuadër ku mund të garojë për trofe dhe të ketë vendin e titullarit.

Arsenali mund ta lejojë largimin e tij në janar, mirëpo vetën nëse arrin një ofertë e përshtatshme.

Leno e humbi vendin e tij te portieri anglez në takimin ndaj Norwichit, aty kur skuadra londineze mori pikët e para në këtë edicion të Ligës Premier.

Thuhet se Interi po tenton të transferojë gjermanin, pasi e sheh si zëvendësues të Samir Handanovicit që po shkon drejt përfundimit të karrierës. /Telegrafi/

Reklama