LAJMI I FUNDIT:

Lejoi të kalonte një furgon që po vinte nga Shqipëria pa i përfillur rregullat – nisin hetimet ndaj zyrtarit policor

Lejoi të kalonte një furgon që po vinte nga Shqipëria pa i përfillur rregullat – nisin hetimet ndaj zyrtarit policor

Është iniciuar rast “keqpërdorim i detyrës zyrtare” ndaj një zyrtari policor në pikë kalimin kufitar në Vërmicë.

Sipas raportit 24 orësh të policisë, thuhet se policia gjatë kontrollimit të një furgoni që drejtohej nga një mashkull shtetas i Shqipërisë ka vërejtur se një zyrtar kompetent, i dyshuari m/k e ka lënë të vazhdojë në drejtim të Kosovës përkundër se kishte të ngarkuara një sasi të fidanëve të pemëve dhe luleve pa i përfillura rregullat.

Në konsultim me prokurorin furgoni dhe fidanët janë sekuestruar, ndërsa ndaj zyrtarit të dyshuar është inicuar rasti dhe janë njoftuar hetimet kompetente. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur

Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur

Lajme
Veturat e grupit të Radoiçiqit tani në përdorim nga Policia e Kosovës

Veturat e grupit të Radoiçiqit tani në përdorim nga Policia e Kosovës

Lajme

"Një mirëmbajtëse tek unë paguhet 1300 euro", sipërmarrësit në Shqipëri flasin për ngritjen e çmimeve në bregdet

Lajme
Aksident në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, tetë të lënduar

Aksident në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, tetë të lënduar

Kronika e Zezë
Kolonelja e Policisë Serbe: Daçiq gaboi - nuk është akt terrorist vrasja e policit serb nga Faton Hajrizi

Kolonelja e Policisë Serbe: Daçiq gaboi - nuk është akt terrorist vrasja e policit serb nga Faton Hajrizi

Siguri
Tre turistë të huaj vijnë në Kosovë dhe marrin me vete taksistin kosovar gjatë aventurave të tyre, video në

Tre turistë të huaj vijnë në Kosovë dhe marrin me vete taksistin kosovar gjatë aventurave të tyre, video në "TikTok" mori mbi gjysmë milionë klikime

Lajme
Kalo në kategori