LAJMI I FUNDIT:

Leila Omerbasic, MVP e xhiros së 15-të në basketboll

Leila Omerbasic, MVP e xhiros së 15-të në basketboll
(Foto: basketbolli.com)

Penza arriti fitore në xhiron e 15-të ndaj Trepçës me rezultat 77-59. Më shumë se gjysmën e pikëve e shënoi Leila Omerbasic, e cila në fund të ndeshjes kishte 41 pikë, 13 kërcime dhe tre asistime.

Reklama

Nga 28 tentime për dy pikë ajo ishte e saktë 17 herë. Nga gjuajtjet e lira Omerbasic ishte e saktë 18 herë nga 28. Fitores së Penzës i kontribuoi edhe qendra Saranda Daci me 12 pikë, 11 kërcime dhe gjashtë asistime.

Fitores së Prishtinës në Gjilan ndaj United Basketball me rezultat 78-54 më së shumti i kontribuoi Adrienne Godbold me 21 pikë e gjashtë kërcime, si dhe Etna Rexhepi me 13 pikë, tetë kërcime dhe dy asistime.

Bashkimi shënoi fitore ndaj Vëllaznimit 66-48, më e mira tek vajzat nga Prizreni ishte Khadija Brown me 16 pikë, nëntë kërcime dhe tre asistime.

(Foto: basketbolli.com)

TOP 5

Leila Omerbasic (Penza), 41 pikë, 13 kërcime dhe tre asistime.

Adrienne Godbold (Prishtina), 21 pikë, gjashtë kërcime dhe tre asistime.

Khadija Brown Haywood ( Bashkimi) 16 pikë, nëntë kërcime dhe tre asistime.

Saranda Daci (Penza) 12 pikë, 11 kërcime dhe gjashtë asistime.

Etna Rexhepi ( Prishtina) 13 pikë, tetë kërcime dhe dy asistime.


Në trend Sport

Më shumë
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Dy gjigantët italianë vihen pas Edon Zhegrovës, garë e nxehtë na pret në verë

Dy gjigantët italianë vihen pas Edon Zhegrovës, garë e nxehtë na pret në verë

Serie A
Penalltitë vendimtare, Sevilla për herë të shtatë fituese e Ligës së Evropës

Penalltitë vendimtare, Sevilla për herë të shtatë fituese e Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Kalo në kategori