LAJMI I FUNDIT:

Legjendat e Liverpoolit fitojnë ndaj atyre të Realit, Gerrard lojtari i ndeshjes (Video)

Legjendat e Liverpoolit fitojnë ndaj atyre të Realit, Gerrard lojtari i ndeshjes (Video)

Legjendat e Liverpoolit kanë fituar me rezultat 4-3 ndaj atyre të Real Madridit.

Reklama

Ndeshja ishte bamirëse në kuadër të ‘Fondacionit Liverpool FC’.

Golat për vendasit i shënuan Michael Owen 24′, John Aldridge 50′, Robbie Fowler 66′, Steven Gerrard 71′, kurse për mysafirët Edwin Congo 80, Fernando Morientes 81′, Ruben de la Red 90′.

Lojtari i ndeshjes ishte Gerrard, i cili asistoi te dy gola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Kalo në kategori