LAJMI I FUNDIT:

Lazio mposht Napolin si mysafir

Lazio mposht Napolin si mysafir

Në kuadër të xhiros së 25-të të Serie A, Lazios mundi Napolin në stadiumin Diego Armando Maradona me rezultat 1-0, duke i shkaktuar kështu liderit vetëm humbjen e dytë të sezonit në kampionat.

Reklama

Lideri i Serie A ishin më të mirë në pjesën e parë, por përkundër dominimit të madh, nuk arritën të shënojnë gol.

Në pjesën e mbetur të ndeshjes, ata kaluan edhe më shumë në sulm, ndërsa mysafirët u përqendruan në kundërsulme.

E më pas në minutën e 67-të erdhi goli, kur Matia Vecino shënoi një gol fantastik për 1-0.

Nuk kishte më ndryshime deri në fund të ndeshjes, ndaj Lazio arriti një fitore jashtëzakonisht të rëndësishme në Napoli.

Napoli, megjithatë, mbeti në vendin e parë në Serie A, ndërsa Lazio tani është ngjitur në pozitën e dytë. Napoli ka 17 pikë më shumë se Lazio. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori