LAJMI I FUNDIT:

Laporta i kërkon FIFA-s dhe UEFA-s të presin që drejtësia të vendosë për çështjen Negreira

Laporta i kërkon FIFA-s dhe UEFA-s të presin që drejtësia të vendosë për çështjen Negreira

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta i ka dërguar letra FIFA-s dhe UEFA-s për të kërkuar durimin e tyre me rastin Negreira.

Sipas asaj që raporton Catalunya Radio, i pari i Barcelonës u ka kërkuar të dyja organizatave që të qetësoheshin përpara se të merrnin masa ndaj klubit katalanas.

Barça, e udhëhequr nga presidenti i saj, u kërkon të dy subjekteve të presin që Drejtësia të vendosë përpara se të marrë masa të mundshme kundër entitetit të Barçës.

Presidenti i UEFA-s thotë se rasti "Negreira" është më i rëndi që ka parë ndonjëherë në futboll
Lexo po ashtu Presidenti i UEFA-s thotë se rasti "Negreira" është më i rëndi që ka parë ndonjëherë në futboll

Sipas të njëjtave informacione, Laporta u ka kërkuar presidentëve të të dyja organizatave, Aleksander Ceferin dhe Gianni Infantino, të prisnin që Barça të mbrohej përpara se të vazhdonte të bënte deklarata për këtë çështje.

Kjo shkon, për shembull, për shkak të deklaratave të fundit të Ceferin në të cilat ai foli për seriozitetin e çështjes Negreira.

Në të njëjtat linja që ka qenë Laporta që nga shpërthimi i çështjes, ai siguron në letrën e tij se “Barça kërkon të mbrohet dhe të shpjegojë se çfarë ka ndodhur”, megjithëse nuk tregon se kur do të ndodhë kjo. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Kalo në kategori