Arsenali mund ta transferojë mbrojtësin e Chelseat, David Luiz, i cili mezi po pret të largohet nga The Blues.

Mirror shkruan sot se të kaltrit janë të gatshëm të pranojë shitjen e bujshme të brazilianit te Arsenali.

Mbrojtësi kuptohet se ka qenë në luftë me klubin ndërsa përpiqet të detyrojë një lëvizje te The Emirates.

(Foto: ChelseaFC.com)

Trajneri Frank Lampard raportohet se ka dhënë dritën e gjelbër dhe pritet ta shes rreth dhjetë milionë euro gjersa operacioni do të përfundojë deri në ora 18:00.

Chelsea ka konfirmuar se lojtari nuk ka stërvitur me ekipin e parë të gjatë ditës së djeshme, por kundërshton shkrimet se nuk ka nxitur mosmarrëveshje me zyrtarët e klubit.

Ndryshe, Luiz do të jetë zëvendësues ideal i ish-kapitetin, Laurent Koscielny, i cili ditë më parë u transferua në Bordeaux. /Telegrafi/