Los Angeles Lakers kanë vazhduar serinë e fitoreve në elitën e basketbollit amerikan NBA.

Skuadra nga Kalifornia kanë marrë edhe fitoren e shtatë radhazi dhe të 24-tën në përgjithësi këtë edicion.

Lakers kanë triumfuar në udhëtim me pesë pikë diferencë 96:101.

LeBron James ishte basketbollisti më efikas në këtë sfidë me 32 pikë, 13 kërcime e shtatë asistime.

Ndërkohë Anthony Davis kontribuoi me 27 pikë, 13 kërcime e tre asistime.

Tek vendasit më i dalluari ishte Trae Young që shënoi 30 pikë, por që nuk mjaftuan për ta mposhtin liderin e Konferencës së Perëndimit. /Telegrafi/

Rezultatet:

New Orleans Pelicans – Orlando Magic 119:130

Indiana Pacers – Charlotte Hornets 107:85

Atlanta Hawks – LA Lakers 96:101

Brooklyn Nets – Philadelphia 76ers 109:89

Denver Nuggets – New York Knicks 111:105

Golden State Warriors – Sacramento Kings 79:100