Los Angeles Lakers ka vazhduar me fitore në elitën e basketbollit amerikan NBA.

Ekipi nga Kalifornia ka marrë edhe fitoren e katërt radhazi dhe të 11-tën këtë edicion.

Lakers para tifozëve të vet kanë triumfuar ndaj Atlanta Hawks me 21 pikë epërsi, 122-101.

LeBron James shkëlqeu si gjithnjë në këtë takim, me 33 pikë shtatë kërcime e 12 asistime.

Kyle Kuzma gjithashtu pati ndeshje të mirë me 17 pikë, pesë kërcime e një asistime.

Trae Young ishte më efikasi tek mysafirët me 31 pikë, tre kërcime e shtatë asistime. /Telegrafi/

Rezultatet:

Cleveland Cavaliers – Philadelphia 76ers 95:114

Sacramengo Kings – Boston Celtics 100:99

Memphis Grizzlies – Denver Nuggets 114:131

Orlando Magic – Washington Wizards 125:121

New Orleans Pelicans – Golden State Warriors 108:100

LA Lakers – Atlanta Hawks 122 : 101