LAJMI I FUNDIT:

Lajm i rëndë në futbollin gjerman, gjendet i vdekur një tifoz në kampin stërvitor të Schalkes

Lajm i rëndë në futbollin gjerman, gjendet i vdekur një tifoz në kampin stërvitor të Schalkes

Një lajm i rëndë ka goditur klubit e madh gjerman Schalke 04 gjatë fazës përgatitore që po kryejnë në Austri.

Reklama

Gjatë ditës së sotme një tifoz është gjetur i vdekur në kampin stërvitor në Mittersill të Austrisë.

I vdekuri ka qenë një tifoz i madh i Schalke 04 dhe ka qenë klubi gjerman që ka dhënë lajmin për vdekjen e tij.

Megjithatë në lajmërimin nga Schalke 04, nuk bëhet të ditura arsyet që quan në vdekjen e tifozit të tyre.

“Lajm i rëndë për familjen e klubit Schalke 04. Një tifoz i yni vdiq në kampin stërvitor në Mittersill për arsye që ende janë të paqarta”.

“Mendimet e Schalke 04 shkojnë në këto momente për familjen dhe miqtë e tij. Ngushëllimet tona më të thella shkojnë për ta”, ka shkruar Schalke në faqen zyrtare.

Në këtë qendër stërvitore ditën e djeshme (e mërkure), Schalke 04 u përball në një ndeshje miqësore me klubin italian Salernitana, ku tifozi i ndjerë ishte i pranishëm në atë sfidë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Kalo në kategori