LAJMI I FUNDIT:

La Masia furnizuese e Ligës Premier ndër vite – 20 talentët më të mirë që kaluan nga Barcelona në elitën e futbollit anglez

La Masia furnizuese e Ligës Premier ndër vite – 20 talentët më të mirë që kaluan nga Barcelona në elitën e futbollit anglez

Liga Premier është një nga ligat më tërheqëse për futbollistët, pasi aktualisht është një nga kampionatet që paguan më shumë.

Kjo ka bërë që edhe disa lojtarë të trajnuar në La Masia te Barcelonës kanë kaluar në kampionatin angleze për të treguar talentin e tyre.

Disa kanë qenë shumë të suksesshëm, duke zgjedhur 20 prej tyre në një listë.


Revolucioni brutal i Joan Laportas te Barcelona – ka larguar 22 lojtarë, në mesin e tyre edhe legjendën e klubit Leo Messi
Lexo po ashtu Revolucioni brutal i Joan Laportas te Barcelona – ka larguar 22 lojtarë, në mesin e tyre edhe legjendën e klubit Leo Messi

Ka pasur edhe emra të tjerë të dal nga ky klub, por që kanë bërë më pak bujë në Ligën Premier si: Fede Bessone, Jordi Gómez, Franck Songo’o, Giovanni dos Santos, Enric Valles, Iago Falque, Fran Mérida, Dani Pacheco, Rubén Rochina, Martín Montoya, Cristian Ceballos, Ignasi Miquel, Marc Muniesa, Edu Campabadal, Marc Navarro, Sandro Ramírez, Mohamed El Ouriachi, Sergi Canós, Ian Poveda dhe Adrián Bernabe.

Më poshtë lista me lojtarët më të mirë që kanë dal nga La Masia dhe kanë luajtur në Ligën Premier.

Nayim (Tottenham)

Jordi Cruyff (Manchester United)

Albert Ferrer (Chelsea)

Gerard Pique (Manchester United)

Cesc Fabregas (Arsenal)

Luis Garcia (Liverpool)

Javi Moreno (Bolton)

Mikel Arteta (Everton)

Pepe Reina (Liverpool)

Albert Luque (Newcaslte)

Oriol Romeu (Southampton)

Hector Bellerin (Arsenal)

Gerard Deulofeu (Everton)

Bojan Krkic (Stoke)

Víctor Valdes (Manchester United)

Pedro Rodríguez (Chelsea)

Adama Traore (Aston Villa)

Eric Garcia (Manchester City)

Thiago Alcantara (Liverpool)

Marc Cucurella (Brighton)

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

La Liga
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

La Liga
Broja protagonist në SHBA, asistoi për ta shpëtuar Chelsean nga humbja

Broja protagonist në SHBA, asistoi për ta shpëtuar Chelsean nga humbja

Premier League
Nuk mjaftojnë Hojlund dhe Zirkzee, Ten Hag kërkon transferimin e një tjetër sulmuesi

Nuk mjaftojnë Hojlund dhe Zirkzee, Ten Hag kërkon transferimin e një tjetër sulmuesi

Premier League
Kalo në kategori