LAJMI I FUNDIT:

La Liga zgjedh formacionin më të mirë të transferimeve të verës (Foto)

La Liga zgjedh formacionin më të mirë të transferimeve të verës (Foto)

Skuadrat spanjolle nuk kanë qëndruar duarkryq në afatin kalimtar veror, pasi kanë kryer transferimet që i kanë cilësuar si të nevojshme.

Reklama

Ekipet e mëdha nga La Liga si Real Madridi, Barcelona, Sevilla apo edhe Villarreali dhe Valencia kanë kryer nga disa transferime këtë afat kalimtar të verës.

Përfundon afati kalimtar edhe në Spanjë: Këto janë zyrtarizimet kryesore të sotme (Foto)
Lexo po ashtu Përfundon afati kalimtar edhe në Spanjë: Këto janë zyrtarizimet kryesore të sotme (Foto)

Disa nga këto transferime kanë zënë vend në formacionin më të mirë të zgjedhur nga faqja e La Ligas, përcjell Telegrafi.

Në këtë 11-she të zgjedhur nga La Liga janë zgjedhur Ousmane Dembele i Barcelonës, Theo Hernandez i Real Madridit, por edhe Nolito i Sevillës.

Mbyllet afati kalimtar veror 2017 - Të gjitha zyrtarizimet dhe tentativat e ditës së fundit (Foto/Video)
Lexo po ashtu Mbyllet afati kalimtar veror 2017 - Të gjitha zyrtarizimet dhe tentativat e ditës së fundit (Foto/Video)

Në formacionin e zgjedhur nuk kishte si të mungonte edhe blerja e Carlos Baccas nga Villarreali, por edhe ato të Goeffrey Kondogbia nga Valencia dhe Emre Mor nga Celta Vigo.

Në këtë 11-she të zgjedhur nuk bënë pjesë edhe mesfushori me prejardhje nga Kosova, Adnan Januzaj, i cili kaloi tek Real Sociedad nga Manchester Unitedi. /Telegrafi/

Formacioni i zgjedhur nga La Liga: 

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori