LAJMI I FUNDIT:

Ky është heroi që e pengoi sirianin të kryej më shumë sulme ndaj fëmijëve në Francë

Ky është heroi që e pengoi sirianin të kryej më shumë sulme ndaj fëmijëve në Francë

Pas sulmit brutal të djeshëm nga një i krishterë sirian ndaj fëmijëve të vegjël në një park në qytetin francez të Annecy, u shfaq një video e një të riu që ecte pas sulmuesit me një çantë shpine në dorë.

Reklama

Kujtojmë se dje në qytetin e vogël alpin Annecy, një sirian therri me thikë katër fëmijë të vegjël dhe dy të rritur. Askush nuk u vra nga sulmi, por disa fëmijë përfunduan në tryezën e operacionit dhe janë në gjendje kritike.

Pamje rrëqethëse nga Franca, emigranti sirian ther me thikë fëmijën në karrocë – gruaja që ishte me të tentoi ta mbrojë me trup
Lexo po ashtu Pamje rrëqethëse nga Franca, emigranti sirian ther me thikë fëmijën në karrocë – gruaja që ishte me të tentoi ta mbrojë me trup

Siç raporton bbc, vetëm pak ditë para sulmit, një gazetë lokale botoi një intervistë me një të ri që është në video duke ndjekur sulmuesin me një çantë shpine në dorë.

Henry, i cili kohët e fundit u diplomua në studimet e menaxhimit, i tha një gazete lokale disa ditë para sulmit se ai ishte në një lloj pelegrinazhi nëntë-mujor rreth Francës.

Përkatësisht, 24-vjeçari vendosi të vizitojë shumë katedrale franceze gjatë nëntë muajve. Në një intervistë, ai tha se gjen strehim duke trokitur në dyert e shtëpive të zgjedhura rastësisht pranë katedraleve që viziton.

“Më detyron të hapem me njerëzit. Këto takime janë edhe më të mrekullueshme për shkak të kësaj”, tha ai.

Momenti i arrestimit të sulmuesit që theri fëmijët në parkun e lodrave në Francë, dy policë mezi e mbanin – i treti i vendoste prangat
Lexo po ashtu Momenti i arrestimit të sulmuesit që theri fëmijët në parkun e lodrave në Francë, dy policë mezi e mbanin – i treti i vendoste prangat

Ditën e sulmit, Henry ishte në një park në Annecy kur një i krishterë sirian sulmoi fëmijët e vegjël me thikë. Ai tundi çantën e shpinës në përpjekje për të bllokuar sulmuesin, më pas vrapoi dhe eci pas tij derisa mbërriti policia, e cila e qëlloi në këmbë dhe më pas e arrestoi.

Pas incidentit, Henry u përgjigj me një mesazh të shkurtër në rrjetet sociale “Lutuni për fëmijët. Jam mirë”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vuçiq ‘rrëfehet’ në CNN, irritohet nga Christiane Amanpour dhe tregon ‘ofertën’ që i bëri Kurtit në takimin e fundit në Bruksel

Vuçiq ‘rrëfehet’ në CNN, irritohet nga Christiane Amanpour dhe tregon ‘ofertën’ që i bëri Kurtit në takimin e fundit në Bruksel

Serbia
Fotografi kap momentin kur aeroplanët britanikë

Fotografi kap momentin kur aeroplanët britanikë "gjenden tepër afër njëri-tjetrit" - por nuk doli ashtu siç dukej

Evropa
Putini po u premton pagë të dyfishtë atyre pranojnë të punojnë në rajonet e pushtuara të Ukrainës – por as kjo nuk po i sjell rezultat

Putini po u premton pagë të dyfishtë atyre pranojnë të punojnë në rajonet e pushtuara të Ukrainës – por as kjo nuk po i sjell rezultat

Botë
Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Evropa
Parashikimi i Severe Weather Europe, si do të jetë dimri?

Parashikimi i Severe Weather Europe, si do të jetë dimri?

Evropa
Papa thotë se Kisha Katolike mund t’i bekojë lidhjet mes personave të gjinisë së njëjtë

Papa thotë se Kisha Katolike mund t’i bekojë lidhjet mes personave të gjinisë së njëjtë

Botë
Kalo në kategori