LAJMI I FUNDIT:

Momenti i arrestimit të sulmuesit që theri fëmijët në parkun e lodrave në Francë, dy policë mezi e mbanin – i treti i vendoste prangat

Momenti i arrestimit të sulmuesit që theri fëmijët në parkun e lodrave në Francë, dy policë mezi e mbanin – i treti i vendoste prangat

Një emigrant nga Siria që goditi me thikë tetë fëmijë dhe të rritur në qytetin francez Annecy mëngjesin e sotëm, u arrestua menjëherë pas sulmit.

Reklama

Në rrjetet sociale është shfaqur një video e arrestimit të sulmuesit, transmeton Telegrafi.

Në video shfaqen tre oficerë policie që përpiqen të frenojnë emigrantin e çmendur, dy mezi e mbajnë në tokë dhe i treti përpiqet ta prangos.

Gjithashtu shihet se këndi i lojërave që në atë moment ka qenë plot me njerëz.

Sulmi ndodhi në një park lodrash pranë një liqeni lokal, ku sipas mediave franceze, në atë kohë ndodhej një grup fëmijësh tre deri në pesë vjeç.

Dëshmitarët i thanë mediave lokale se një burrë me filloi të sulmonte fëmijët. E mediat lokale raportojnë se dy fëmijë dhe një person i rritur janë në gjendje kritike.

Madje lidhur me këtë sulm është deklaruar edhe presidenti francez Emmanuel Macron. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Parashikimi i Severe Weather Europe, si do të jetë dimri?

Parashikimi i Severe Weather Europe, si do të jetë dimri?

Evropa
Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Evropa
U raportua për top të zjarrtë dhe shpërthim të fuqishëm në Oxford, autoritetet tregojnë se çfarë në të vërtetë ndodhi

U raportua për top të zjarrtë dhe shpërthim të fuqishëm në Oxford, autoritetet tregojnë se çfarë në të vërtetë ndodhi

Evropa
YouTuberi qëllohet me plumb në gjoks, kamera filmoi skenën rrëqethëse – personin me të cilin tentoi të tallet nuk ishte në disponim

YouTuberi qëllohet me plumb në gjoks, kamera filmoi skenën rrëqethëse – personin me të cilin tentoi të tallet nuk ishte në disponim

Amerika
Dronët kamikaz të ukrainasve hedhin në erë veturat dhe pozicionet ruse në Soledar

Dronët kamikaz të ukrainasve hedhin në erë veturat dhe pozicionet ruse në Soledar

Evropa
Avokati serb, Stojkoviq: Radoiçiq do të duhej të përgjigjet për vrasje dhe terrorizëm

Avokati serb, Stojkoviq: Radoiçiq do të duhej të përgjigjet për vrasje dhe terrorizëm

Serbia
Kalo në kategori