Janë tre lojtarë të Real Madridit, të cilët, në këtë afat kalimtar kanë kaluar në Serie.

Gjatë viteve ka pasur shumë lojtarë që janë transferuar nga Los Blancos në kampionatin Italian.

Transferimet kanë qenë më të shpeshta që nga vitet 2000.

Ka nga ata që u treguan kampionë dhe arritën të lënin gjurmë në Serie A, por ka edhe nga ata që dështuan.

T’i hedhim një sy listës ku ka emra si Cristiano Ronaldo, Esteban Cambiasso, Ivan Zamoran e tani Achraf Hakimi e Brahim Diaz.

Borja Mayoral (Roma)

Brahim Diaz (Milan)

Achraf Hakimi (Inter)

Luis Del Sol (Juventus)

Ricardo Gallego (Udinese)

Reklama

Rafael Martin Vazquez (Torino)

Ivan Zamorano (Inter)

Christian Panucci (Inter)

Predrag Mijatovic (Fiorentina)

Clarence Seedorf (Inter)

Fernando Redondo (Milan)

Reklama

Julio Cesar (Milan)

Esteban Cambiasso (Inter)

Javier Portillo (Fiorentina)

Luis Figo (Inter)

Santiago Solari (Inter)

Walter Samuel (Inter)

Ronaldo (Milan)

Emerson (Milan)

Antonio Cassano (Sampdoria)

Cicinho (Roma)

Julio Baptista (Roma)

Fabio Cannavaro (Juventus)

Klaas-Jan Huntelaar (Milan)

Wesley Sneijder (Inter)

Gago (Roma)

Gonzalo Higuain (Napoli)

Raul Albiol (Napoli)

José Callejon (Napoli)

Kakà (Milan)

Diego Lopez (Milan)

Alvaro Morata (Juventus)

Sami Khedira (Juventus)

Cristiano Ronaldo (Juventus)

Theo Hernandez (Milan)

/Telegrafi/