LAJMI I FUNDIT:

Kryetari i Ulqinit Aleksandar Daboviç pret në takim prindërit e Rita Orës dhe i dekoron me mirënjohje për promovim turistik

Kryetari i Ulqinit Aleksandar Daboviç pret në takim prindërit e Rita Orës dhe i dekoron me mirënjohje për promovim turistik
Prindërit e Rita Orës, Besnik dhe Vera Ora me Kryetarin e Ulqinit, Aleksandar Daboviç (Foto: Aleksandar Daboviç/Instagram)

Familja e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka një lidhje shumë të veçantë me qytetin e Ulqinit.

Reklama

Prej vitesh ata posedojnë një vilë luksoze në lumin Buna, në të cilën kalojnë pushimet kryesisht prindërit e Ritës.

Vera dhe Besnik Sahatçiu – Ora ka tash e sa javë që po qëndrojnë në Ulqin me pushime, duke promovuar vendet turistike të qytetit shqiptar.

Rita Ora e mrekullueshme në versionin akustik të këngës "You For Me"
Lexo po ashtu Rita Ora e mrekullueshme në versionin akustik të këngës "You For Me"

Kryetari i Ulqinit, Aleksandar Daboviç, i ka mirëpritur së fundmi prindërit e artistet së njohur ndërkombëtarisht në zyrën e tij.

Foto: Aleksandar Daboviç/Instagram

Në disa fotografi të publikuara në rrjetin social Instagranm, Daboviç shihet teksa iu ka dhuruar një mirënjohje të veçantë çiftit Sahatçiu – Ora, teksa edhe kanë arritur edhe një marrëveshje bashkëpunimi, në mënyrë që t’iu ofrohet një mundësi e mirë promovimi e Ulqinit edhe në Mbretërinë e Bashkuar.

“Sot mirëprita mysafirët special të qytetit tonë, prindërit e këngëtares shqiptare me famë botërore Rita Orës, Verën dhe Besnikun. Gjatë një bisede të këndshme dhe miqësore kemi rënë dakord që Ulqini është një qendër rajonale turistike me potenciale të jashtëzakonshme turistike. Çifti Ora u shpreh i gatshëm ta ndihmojë Ulqinin në promovimin e tij edhe në Mbretërinë e Bashkuar. Faleminderit Vera dhe Besnik Ora”, ka shkruar Kryetari i Ulqinit në Instagram.

Foto: Aleksandar Daboviç/Instagram

Rita Ora në anën tjetër po vazhdon të shijojë suksese të shumta në arenën ndërkombëtare, duke ruajtur gjithmonë një lidhje shumë të veçantë me vendlindjen e saj, Kosovën. /Telegrafi/

Foto: Aleksandar Daboviç/Instagram

Në trend Magazina

Më shumë
Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Magazina
Mes aludimeve se mund të jetë shtatzënë, Vivien demanton lajmin duke pozuar me barkun e rrafshët nga palestra

Mes aludimeve se mund të jetë shtatzënë, Vivien demanton lajmin duke pozuar me barkun e rrafshët nga palestra

Magazina
Rita Ora duket 'e zjarrtë' që në mëngjes me një paraqitje atraktive pas mbarimit të stërvitjes në Sydney

Rita Ora duket 'e zjarrtë' që në mëngjes me një paraqitje atraktive pas mbarimit të stërvitjes në Sydney

Magazina
Luana tërheqëse me kostum larjeje

Luana tërheqëse me kostum larjeje

Magazina
Leonardo DiCaprio mundohet të mos vihet re në Londër, teksa fshihet pas një maske dhe kapeleje të zezë

Leonardo DiCaprio mundohet të mos vihet re në Londër, teksa fshihet pas një maske dhe kapeleje të zezë

Magazina
U përfolën për një projekt filmik, Luizi dhe Olta ndajnë pamjet e para teksa punojnë bashkë

U përfolën për një projekt filmik, Luizi dhe Olta ndajnë pamjet e para teksa punojnë bashkë

Magazina
Kalo në kategori