LAJMI I FUNDIT:

Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

Real Madrid nuk ka pasur një lojtarë të dalluar nga akademia që kur Nacho Fernandez u fut në ekipin e parë vite më parë. Megjithatë, sulmuesi Alvaro Rodriguez shpreson ta bëjë atë kërcim këtë sezon, por mesfushori gjerman Toni Kroos beson se një nga të rinjtë nuk mund të jetë shumë larg për ta bërë këtë.

Reklama

La Fabrica është një nga akademitë më të suksesshme në Evropë, por të rinjtë shpesh e kanë të vështirë të futen në skuadrën e Real Madridit, gjë që është e kuptueshme duke pasur parasysh cilësinë që kanë përpara.

Megjithatë sipas Marcas, Toni Kroos i ka dhënë vulën e miratimit për Nico Paz.

Kroos konfirmon rinovimin me Real Madridin ndërsa zbulon se një bashkëlojtar po largohet nga Bernabeu
Lexo po ashtu Kroos konfirmon rinovimin me Real Madridin ndërsa zbulon se një bashkëlojtar po largohet nga Bernabeu

“Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm”, ka thënë Kroos për 18-vjeçarin.

Paz, i cili luan për skuadrën argjentinase U-20, është një mesfushor qendror që ka nuhatje të mirë për gola.

E përditshmja madrilene vazhdon të kujtojë një koment të mëparshëm nga trajenri Carlo Ancelotti, i cili mbështet talentin e tij.

“Ai ka potencial për të luajtur në ekipin e parë. Ai po ecën shumë mirë me Arbeloan dhe herët kur u përdor nga Raul, ai ka bërë shumë mirë te Castilla”, kishte thënë italiani.

Ai është një nga tre të rinjtë në radhë për të bërë turneun parasezonal të Real Madridit në SHBA këtë verë, dhe nëse ai mund të performojë atje, mund t’i japë atij mundësinë për t’u bërë pjesë në ekipin e parë sezonin e ardhshëm.

Ndërkohë që është ditët e para të karrierës së tij, të impresionosh Kroosin nuk është as diçka e vogël. Nëse Real Madrid dëshiron që ai të ketë sukses në Bernabeu, sfida do të jetë t’i japë atij vend në një mesfushë tashmë shumë konkurruese. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Solskjaer kritikon Man Utd për Kane dhe tregon katër yjet që ai iu lut klubit të nënshkruante gjatë kohës së tij

Solskjaer kritikon Man Utd për Kane dhe tregon katër yjet që ai iu lut klubit të nënshkruante gjatë kohës së tij

Premier League
Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Liga e Kampionëve
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Ligat tjera
Kosova bie për dy pozita në renditjen e FIFA-s, Shqipëria ngritet për tri vende

Kosova bie për dy pozita në renditjen e FIFA-s, Shqipëria ngritet për tri vende

Përfaqësuesja e Kosovës
Joao Felix zbulon se ai pranoi një ulje të konsiderueshme të pagës për t’u transferuar te Barcelona

Joao Felix zbulon se ai pranoi një ulje të konsiderueshme të pagës për t’u transferuar te Barcelona

La Liga
Kalo në kategori