LAJMI I FUNDIT:

Kroacia fiton në udhëtim te Austria dhe shkon në ‘Play-Off’, Franca mposhtet nga Danimarka

Kroacia fiton në udhëtim te Austria dhe shkon në ‘Play-Off’, Franca mposhtet nga Danimarka

Ndeshje spektakolare janë zhvilluar në Grupin 1 të Ligës A në Ligën e Kombeve.

Kroacia ka marrë fitore të madhe në udhëtim te Austria 1-3 për të kaluar si lider i Grupit dhe për të shkuar në ‘Play-Off’ të Ligës A.

Luka Modric vetëm pas gjashtë minutave lojë kaloi kroatët në epërsi, derisa Baumgartner barazoi shifrat në 1-1 pas tre minutave.

Pjesa e parë përfundoi baras 1-1, derisa në të dytën kroatët ishin shumë më të mirë.

Ishte minuta e 69-të kur Marko Livaja realizoi për 1-2 derisa tre minuta më vonë Dejan Lovren shënoi për rezultatin përfundimtar 1-3.

Në ndeshjen tjetër Danimarka ka marrë një fitore befasuese 2-0 ndaj Francës.

Vetëm pesë minuta i mjaftuan vendasve për të siguruar fitoren, kur Kasper Dolberg shënoi në minutën e 34-të derisa Skov Olsen në të 39-tën.

Kroacia kalon si lider nga Grupi 1 me 13 pikë, Danimarka mbetet e dyta me 12, Franca e treta me vetëm pesë pikë dhe Austria bie në Ligën B. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori