LAJMI I FUNDIT:

Koulibaly flet për shokët e skuadrës dhe cilësitë e tyre: Nga Silva te Kovacic e James

Koulibaly flet për shokët e skuadrës dhe cilësitë e tyre: Nga Silva te Kovacic e James

Kalidou Koulibaly ka dhënë një intervistë për Goal, në të cilën ka komentuar më shumë për shokët e skuadrës dhe ka folur më pak për veten.

Reklama

Kështu, atij iu desh t’u përgjigjej pyetjeve të shumta lidhur me futbollistët me të cilët ndan dhomën e zhveshjes dhe zbuloi se nga cili lojtar do të merrte diçka për të bërë veten më të mirë.

“Unë do të merrja përvojën që ka Thiago Silva. Jam i lumtur që luaj me të, ai është një lojtar i madh, një legjendë e vërtetë e futbollit. Është e mahnitshme ajo që ai po bën në moshën 37-vjeçare”.

Shumë largime nga Chelsea – klubet italiane lidhen me transferimin e gjashtë prej yjeve që janë pjesë e klubit anglez
Lexo po ashtu Shumë largime nga Chelsea – klubet italiane lidhen me transferimin e gjashtë prej yjeve që janë pjesë e klubit anglez

Ai zgjodhi Reece James si lojtarin më të shpejtë, Ruben Loftus-Cheek si lojtarin më të fortë dhe më pas ndodhi një surprizë.

Koulibaly zgjodhi emrin e Mateo Kovacic si lojtarin më të zgjuar në skuadër, pasi  sipas tij është truri i Chelsea. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori