0Shares

Kosova ka arritur sukses të madh në Kampionatin Ballkanik të xhudos, pasi kanë arritur t’i fitojnë gjashtë medalje, ku nga to dy janë të arta.

Sukseset e Kosovës në sportin e xhudos po vazhdojnë edhe më tutje, pasi nga kampionati i mbajtur në Shkup janë kthyer me gjashtë medalje.

Medaljet e arta shkuan nga Distria Krasniqi për kategorinë 52 kg dhe Loriana Kuka për kategorinë 78 kg.

Ndërsa, tri medaljet e argjendta shkuan për Fjolla Kelmendin, e cila fitoi në 48 kg, Flaka Loxha në kategorinë 57 kg dhe Laura Fazliu në kategorinë 63 kg.

Medalje të bronztë e vetme shkoi për xhudistin Akil Gjakova në kategorinë 73 kg, ndërsa pa medalje mbetën Kushtrim Gashi,Korab Morina dhe Blenard Begu. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)