LAJMI I FUNDIT:

Konfiskohet ar dhe diamant në vlerë 2.4 milionë euro në Aeroportin e Shkupit

Konfiskohet ar dhe diamant në vlerë 2.4 milionë euro në Aeroportin e Shkupit

Drejtoresha e Doganave, Sllavica Kutirov bëri të ditur se në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në Aeroportin e Shkupit janë sekuestruar mbi 43 kilogramë stoli ari.

Reklama

Kutirova tha se vlera e përgjithshme arit të konfiskuar arrinë diku mbi 2.3 milionë euro.

“Nga informatat paraprake, dhe bazave për dyshime. Person me pasaportë të Serbisë, që arriti me fluturimin e rregullt në mbrëmje nga Stambolli, është dërguar në bastisje në detale dhe kontroll të bagazhit. Në valixhe e tij dhe në bagazhin e dorës janë gjetur stoli të ndryshme të arit, të paketuar në qese të najlonit, ndër tjerash edhe stoli nga ari i bardhë me diamante të certifikuara”.

“Personi paraprakisht është drejtuar në “kanalin e gjelbërt” dhe nuk e ka paraqitur mallin”, tha mes tjerash Sllavica Kutirov, drejtoreshë e Doganave./TV21/

*Foto: Ilustrim

Në trend Lajme

Më shumë
Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, 'dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda'

Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, 'dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda'

Lajme
Numër simbolik i protestuesve në veri, punonjësit komunalë nënshkruhen në listat e evidencës

Numër simbolik i protestuesve në veri, punonjësit komunalë nënshkruhen në listat e evidencës

Lajme
Osmani takon kryeministrin britanik, deputetja Kearns: Si miq të Kosovës duhet të vazhdojmë rolin tonë paqeruajtës në të gjitha forumet

Osmani takon kryeministrin britanik, deputetja Kearns: Si miq të Kosovës duhet të vazhdojmë rolin tonë paqeruajtës në të gjitha forumet

Lajme
Zgjedhje të reja në veri? Cakolli: Presioni do të bie mbi palën serbe, duke e bërë të pamundur çfarëdo bojkoti nga Lista serbe

Zgjedhje të reja në veri? Cakolli: Presioni do të bie mbi palën serbe, duke e bërë të pamundur çfarëdo bojkoti nga Lista serbe

Lajme
Gjykata Speciale, Kimberly West nga Amerika përzgjidhet Prokurore e Specializuar

Gjykata Speciale, Kimberly West nga Amerika përzgjidhet Prokurore e Specializuar

Lajme
Kërkesat e BE-së për tejkalimin e situatës në veri dhe telefonatat e Kurtit me amerikanët

Kërkesat e BE-së për tejkalimin e situatës në veri dhe telefonatat e Kurtit me amerikanët

Lajme
Kalo në kategori