Vincent Kompany është vënë pas një bashkimi emocional me Samri Nasrin, si nënshkrimin e tij të parë për belgët e Anderlechtin.

Mesfushori 32-vjeçar me tipare sulmuese është lojtar i lirë pas skadimit të kontratës së tij të West Ham United, pasi nënshkroi një marrëveshje afatshkurtër me Çekanët.

Ai luajti gjashtë ndeshje për ta me kontributin e tij më të madh që erdhi kundër ish-skuadrës së tij, Arsenalit, ku ai krijoi asistimin e golit të fitores nga Declan Rice.

Kompany pas rolit te Anderlechti: Vendimi më i pasionuar që kam marrë ndonjëherë Kompany pas rolit te Anderlechti: Vendimi më i pasionuar që kam marrë ndonjëherë

Sipas mediumit belg HLN Sport, Anderlechti është në bisedime të avancuara me ylli francez, Nasri.

Kompany dhe Nasri si kundërshtar

Nasri është në negociata me Anderlechtin për një transferim me qëllim që të bëhet nënshkrimi i parë i Kompanys që kur u emërua lojtar-trajner i belgëve.

Francezi gëzoi pesë sezone me Kompanyn te City, ku fituan dy tituj të Ligës Premier dhe një Kupë të Ligës përpara se të largohej nga Anglia.

Nasri dhe Kompany si bashkëlojtar

Mbrojtësi 33-vjeçar njoftohet gjithashtu se ka mbajtur bisedime edhe me dy shokët e tij të kombëtares, Nacer Chadli dhe Thomas Vermaelen.

Pavarësisht dështimit për të luftuar për titull sezonin e kaluar, Kompany beson se Anderlecht mund të shkojë tentoj titullin këtë sezon. /Telegrafi/