Klopp nuk është i kënaqur me fitoren me pesë gola ndaj Manchester United: Epo nuk ishte perfekt, duhet të përmirësohemi

Jurgen Klopp nuk kënaqet lehtë, madje edhe atëherë kur skuadra e tij fiton thellë ndaj rivalëve më të mëdhenj në Ligën Premier.

Trajneri gjerman këtë të premte ka folur pas fitores së Liverpoolit ndaj Manchester United, duke mos u ndarë i kënaqur me disa gjëra që ka parë në atë ndeshje.

Ai ka thënë se në fitoren e arritur në “Old Trafford”, vendasit kishin shumë raste të mira.

“United kishte raste të qarta, të cilat ne ua dhuruam. Nuk duhet t’i besojmë fatit apo Alissonit. Mund të kishim bërë më mirë. Folëm në pushimin mes pjesëve, megjithëse po fitonim 4-0”.

“Ne duhet të përmirësohemi, e dimë. Bota kështu është: fiton 5-0 në fushën e United dhe gjithçka është perfekt. Epo, nuk ishte”.

“Duhet të përmirësohemi në stabilitetin e mbrojtjes, kur kundërshtari ka topin. Nuk ka arsye të rrezikojmë nëse i bëjmë gjërat mirë. Ka ende vend për përmirësim”, deklaroi gjermani.

Liverpooli mban pozitën e dytë në Ligën Premier me 21 pikë. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

"Hera e parë që bëj video në stadiume, atmosferë mahnitëse" - Ramadani tregon emocionet para ndeshjes

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier