LAJMI I FUNDIT:

Klopp nuk e sheh Liverpoolin në luftë për top katërshe

Klopp nuk e sheh Liverpoolin në luftë për top katërshe

Jurgen Klopp ka thënë se ai ende “nuk mund ta shohë garën” për kualifikimin në Ligën e Kampionëve pavarësisht se Liverpool mori tre fitore radhazi në ligë.

Reklama

E fundit prej tyre erdhi në West Ham, me Reds që u erdhën nga disavantazhi për të fituar 2-1 falë golave të Cody Gakpo dhe Joel Matip.

Klopp gjithashtu ka parë ekipin e tij të fitojë ndaj Leeds dhe Nottingham Forest kohët e fundit, ndërsa ka barazuar kundër Arsenalit dhe Chelseat.

Chelsea vazhdon me paraqitje skandaloze, Liverpooli fitore të madhe ndaj West Ham
Lexo po ashtu Chelsea vazhdon me paraqitje skandaloze, Liverpooli fitore të madhe ndaj West Ham

Liverpool tani është vetëm gjashtë pikë larg katër më të mirëve, por Manchester United dhe Newcastle kanë të dyja ndeshje më pak dhe Klopp nguron të vendosë ekipin e tij në garë për top katërshe..

Klopp u tha gazetarëve kur u pyet për një sprint deri në fund dhe mundësinë për të siguruar futbollin elitar evropian për sezonin 2023-24 :

“Nuk mund ta shoh ende garën, nuk mundem. Kjo sepse ne nuk jemi në pozitë për garë. Kështu që e vetmja gjë që mund të bëjmë është të vazhdojmë të fitojmë ndeshje futbolli”, ka thënë fillimisht Klopp.

Klopp po përgatitet të rindërtojë Liverpoolin - kështu mund të duket sezonin e ardhshëm
Lexo po ashtu Klopp po përgatitet të rindërtojë Liverpoolin - kështu mund të duket sezonin e ardhshëm

“Nëse kjo u bën presion skuadrave të tjera, kjo nuk është në dorën tonë sepse ne nuk luajmë me to. Ne luajmë me Tottenhamin – kjo është nga ajo zonë, mendoj, e skuadrave mbi ne. Nëse ata fitojnë të gjitha ndeshjet e tyre, kjo është për ne. Por unë nuk mendoj për këtë”.

“Unë dua që ne ta përfundojmë sezonin sa më mirë që të jetë e mundur. Dua të marr diçka nga sezoni për vitin e ardhshëm. Nëse kjo është një konkurrencë evropiane, do të ishte mirë. Nëse jo, ne duhet ta pranojmë gjithashtu dhe të shkojmë që andej. Kjo është ajo që dua tani”, përfundoi trajneri gjerman. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Kalo në kategori