LAJMI I FUNDIT:

Kim Kardashian përbuzet nga Anna Wintour – publikohet momenti i sikletshëm kur ylli televiziv injorohet nga kryeredaktorja e ‘Vogue’

Kim Kardashian përbuzet nga Anna Wintour – publikohet momenti i sikletshëm kur ylli televiziv injorohet nga kryeredaktorja e ‘Vogue’

Kim Kardashian pati një takim të sikletshëm me Anna Wintour dhe Sarah Jessica Parker gjatë shfaqjes së ‘Fendi’-t të Javës së Modës në New York.

Reklama

Në një video 11 sekondash të TikTok-ut të postuar nga revista franceze Madame Figaro, Kardashian dhe Parker qëndruan pranë njëri-tjetrit, duke duartrokitur, teksa modelet bënin ecjen e tyre të fundit.

Wintour, e cila ishte ulur në anën tjetër të pistës, shkoi për të përshëndetur Parker – por Kardashian mendoi se po vinte tek ajo, shkruan DailyMail.

Në klip, Kim shihet duke buzëqeshur e ngazëllyer në drejtim të Anës, ndërsa kryeredaktorja e “Vogue” eci drejt saj dhe Sarahs.

Por në vend që të kthente përshëndetjen yllit të “Keeping Up With the Kardashians”, Anna zgjodhi të mbështetej për një përqafim me Sarën.

Në fillim të klipit tashmë viral, Kim dhe Sara shihen duke qëndruar krah për krah para ulëseve të tyre ndërsa duartrokasin për finalen e shfaqjes, përpara se Kim të dallonte Anën duke ecur drejt saj dhe Sarës.

Kim – e cila është shfaqur disa herë në kopertinën e Vogue – e ka trajtuar momentin e vështirë si një profesioniste, duke buzëqeshur dhe duke parë ndërsa Anna përshëndeti yllin e “Sex and the City” me një përqafim të ngrohtë.

Kim mund të shihet duke thënë fjalët: ‘Përshëndetje, si jeni?’ ndërsa Sara filloi të përshëndesë dhe t’i buzëqeshë Anës.

Videoja përfundoi papritur, kështu që është e paqartë nëse ato të dyja u përshëndeten me njëra-tjetrën.

@madamefigarofr #KimKardashian et #SarahJessicaParker côte à côte au premier rang du défilé @Fendi… saluées par #AnnaWintour à la fin du show ! #fendi #tiktokfashion #newyork #fashiontiktok #newyorkfashionweek ♬ son original – madamefigarofr

Sjellja në dukje e ftohtë Wintour ka ardhur si befasi për shumë njerëz, duke qenë se ajo dhe Kim duket se kishin krijuar diçka si miqësi vitet e fundit.

Madje, Anna i ka dhënë Kim nderin e tre kopertinave të “Vogue” në SHBA: dy paraqitje solo në mars 2022 dhe maj 2019, dhe një me partnerin e saj të atëhershëm Kanye West në prill 2014.

Kim gjithashtu ka marrë pjesë shumë herë në Met Gala-n ikonë të Annas, duke filluar nga viti 2013, kur ajo u shfaq në tapetin e kuq ndërsa ishte shtatzënë me fëmijën e saj dhe të parë të Kanye, North West.

Në atë kohë, prania e saj ndezi diçka si një polemikë në botën e modës, me shumë pyetje nëse vendimi për të ftuar yllin e realitetit ishte një tregues se standardet dikur të pamundshme të larta të listës së të ftuarve të Anës ishin ndryshuar.

Kim madje iu drejtua debatit rreth ftesës së saj, duke postuar në Twitter: “Isha plus një (partneren)i e Kanye dhe isha shumë nervoz! Nuk njihja askënd dhe jam i sigurt se askush nuk më donte të më shihte atje”.

Në fillim të këtij viti, Kim u ul pranë Anës gjatë shfaqjes së modës së modës së lartë Jean-Paul Gaultier për koleksionin e tyre vjeshtë/dimër 2023 gjatë Javës së Modës në Paris më 6 korrik 2022.

Ndërkohë Sarah Jessica është shfaqur në ballinën e “Vogue” shtatë herë: shkurt 2002, gusht 2003, shtator 2005, qershor 2008, maj 2010, gusht 2011 dhe dhjetor 2021.

Kim dhe Sarah – të cilët u ulën pranë njëra-tjetrës në rreshtin e parë patën një përshëndetje të ngrohtë para shfaqjes.

Ato dy yje u përqafuan dhe biseduan bashkë, përpara se të niste shfaqja Sarah Jessica iu afrua Kimit teksa qeshnin dhe flisnin.

Ylli 41-vjeçar solli në shfaqje vajzën e saj North West, nëntë vjeçe. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall

Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall "Mis Central London"

Magazina
Eros Grezda bëhet baba për herë të parë

Eros Grezda bëhet baba për herë të parë

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
Kim Kardashian thekson linjat e trupit në një fustan të zi nga koleksioni i saj më i fundit

Kim Kardashian thekson linjat e trupit në një fustan të zi nga koleksioni i saj më i fundit

Magazina
Rita Ora në krah të burrit të saj e veshur me

Rita Ora në krah të burrit të saj e veshur me "Versace" në Festivalin e Filmit në Sydney

Magazina
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
Kalo në kategori