LAJMI I FUNDIT:

Këto janë skuadrat që kanë kaluar tutje në Ligën e Evropës

Këto janë skuadrat që kanë kaluar tutje në Ligën e Evropës

Kanë përfunduar ndeshjet shumica e ndeshjeve në kuadër të grupeve në Ligën e Evropës.

Reklama

E vetmja ndeshje që nuk është zhvilluar sonte është ajo mes Sassuolos dhe Genkit për shkak të mjegullës së madhe në Itali.

Gjithsesi Genk do të kaloi tutje nga grupi po varësisht rezultati, nëse humb nga pozita e dytë dhe nëse barazon ose fiton do të kaloi tutje nga pozita e parë.

Befasia më e madhe është rënia e Interit dhe Southamptonit në Grupin K, ndërsa gjigantët si Roma e Manchester United nuk kishin probleme.

Më poshtë keni gjitha skuadrat që kanë kaluar nga grupet e tyre:

Grupi A.

Fenerbahce dhe Manchester United kalojnë, Feyenoord e Zorya eliminohen.

Grupi B.

APOEL dhe Olympiakos kalojnë, Young Boys Bern dhe Astana eliminohen.

Grupi C.

St Etienne dhe Anderlecht kalojnë, Mainz 05 dhe Gabala eliminohen.

Grupi D.

Zenit St Petersburg dhe AZ Alkmar kalojnë, Macabi Tel Aviv dhe Dundlak eliminohen.

Grupi E.

Roma dhe Astra kalojnë, Plzen dhe Austrija Vjena eliminohen.

Grupi F.

Atletico Bilbao dhe Genk kalojnë, Rapid Vienna dhe Sassuolo eliminohen.

Grupi G.

Ajax dhe Celta Vigo kalojnë, Standard dhe Panathinaikos eliminohen.

Grupi H.

Shakhtar Donetzk dhe Gent kalojnë, Konyaspor dhe Braga eliminohen.

Grupi I.

Schalke dhe Krasnodar kalojnë, RB Salzburg dhe Nice eliminohen.

Grupi J.

Fiorentina dhe PAOK kalojnë, Qarabag dhe Liberec eliminohen.

Grupi K.

Sparta Pragë dhe Hapoel Beer Sheva kalojnë, Southampton dhe Inter eliminohen.

Grupi L.

Osmanlispor dhe Villareal kalojnë, Zurich dhe Steaua eliminohen.

Ligës së Evropës iu janë shtuar edhe tetë skuadra nga Liga e Kampionëve të cilat janë:

Ludogorets, Besiktas, Borussia Moenchegladbach, Rostov, Tottenham Hotspurs, Legia, Coppenhagen, Lyon. /Telegrafi/