Festa e Fitër Bajramit i ka solidarizuar sot (e premte) të gjithë myslimanët në mbarë botën.

Urimet, paqja e dashuria ka mbizotëruar sot gjithandej, teksa edhe ëmbëlsirat si pjesë e pandashme e festës ishin gjithashtu të pranishme.

Në një datë si kjo e cila festohet me familje, ka bërë që shumë prej njerëzve ta festojnë me më të dashurit e tyre këtë festë.

Urimet e yjeve shqiptarë për festën e Fitër Bajramit Urimet e yjeve shqiptarë për festën e Fitër Bajramit

Një gjë të tillë e kanë bërë edhe shumë prej këngëtarëve të estradës, të cilët nuk hezituan që të prezantojnë përmes rrjeteve sociale të afërmit e tyre.

Në vazhdim ju sjellim disa imazhe të këngëtarëve që uruan së bashku me familjet festën e Fitër Bajramit.

Lyrical Son

❤️😇👼

A post shared by Twitter: @LyricalSon (@lyricalson) on Jun 15, 2018 at 3:45am PDT

Reperi Lyrical Son është një nga të parët që uroi festën e Fitër Bajramit. Ai zgjodhi të publikojë një fotografi familjare në rrjetin social Instagram, në mbishkrimin e së cilës shkruante një urim të përzemërt për fansat e tij.

Shumë të lumtura pranë reperit dukeshin bashkëshortja e tij Gresa, dhe vajza e vogël, Eva.

Arta Bajrami

Te Gjysherit per Bajram 💖 Family

A post shared by • A R T A • (@artathequeen) on Jun 15, 2018 at 4:56am PDT

Këngëtarja e njohur nga Prishtina, Arta Bajrami, zgjodhi rrjetin social Instagram, për t’i uruar ndjekësve të saj këtë festë. Ajo publikoi një fotografi, ku u shfaq krah bashkëshortit dhe fëmijëve, teksa shkruante në mbishkrim urimin e saj.

“Te gjyshërit për Bajram”, kishte shkruar këngëtarja, referuar faktit që fëmijët e saj, patën mundësinë ta festojnë festën këtë vit te gjyshërit e tyre.

Mozzik

Urime Fitër Bajrami ! @getinjo

A post shared by MOZZIK (@mozzik) on Jun 15, 2018 at 2:25am PDT

Reperi Mozzik vendosi që festën e Fitër Bajramit t’ua urojë fansave përmes Instagramit. Edhe ai zgjodhi një fotografi familjare, ku shfaqej pranë të vëllait, reperit Getinjo, teksa ka bërë urimin e tij.

“Urime Fitër Bajrami”, ka shkruar reperi nga Ferizaji në mbishkrimin e kësaj fotografie.

2 Ton

Per hajr Bajrami ❤️

A post shared by 2TON (@2tonofficial) on Jun 14, 2018 at 9:37pm PDT

Reperi 2 Ton uroi fansat e tij me një fotografi, ku shfaqej pranë nënës. Ai ka treguar se është shumë i lidhur me familjarët, dhe se ka shprehur dëshirën që urimin e kësaj feste ta bëjë bashkë me të.

“Për hajr Bajrami”, ka shkruar 2 Ton në urimin e tij për fansat.

Gold AG

URIME FESTA E FITËR BAJRAMIT ❤️

A post shared by Gold AG (@arianagushi1986) on Jun 14, 2018 at 9:32pm PDT

Edhe reperi Gold AG zgjodhi që këtë festë ta urojë përmes një fotografie ku shfaqej pranë nënës së tij. Të dy ata bashkë kanë agjëruar përgjatë gjithë muajit të shenjtë të Ramazanit, ndaj dhe kjo festë ka qenë pak më e veçantë për ta.

“Urime festa e Fitër Bajramit”, ka shkruar Gold AG në urimin e tij për fansat. /Telegrafi/