Në të gjithë botën sot (e premte) është kremtuar festa e Fitër Bajramit.

Pas një muaji agjërimi në nder të muajit të Shenjtë të Ramazanit, miliona myslimanë nga anë e kënd bota festuan këtë festë të veçantë.

Shumë figura publike, duke u nisur që nga krerët më të lartë të shtetit, e deri te këngëtarët e aktorët, uruan këtë festë përmes rrjeteve sociale.

Telegrafi u gjend edhe në shtëpinë e disa prej tyre, për të sjell nga afër atmosferën e Bajramit në ambientet ku ata bëjnë përgatitjet për këtë festë.

Në shtëpinë e këngëtarëve për festën e Bajramit: Përgatitjet e ëmbëlsirave dhe urimet e përzemërta të yjeve Në shtëpinë e këngëtarëve për festën e Bajramit: Përgatitjet e ëmbëlsirave dhe urimet e përzemërta të yjeve

Në vazhdim ju sjellim disa prej urimeve të bëra nga yjet shqiptarë me rastin e festës së Fitër Bajramit. /Telegrafi/

Gëzuar!

A post shared by Adelina Ismaili (@adelinaofficiel) on Jun 15, 2018 at 5:16am PDT

Me Fat Bajrami ❤️❤️

A post shared by 2po2 (@besnik2po2) on Jun 15, 2018 at 12:39am PDT

👐🏻😊

A post shared by bleromuharremi (@bleromuharremi) on Jun 15, 2018 at 12:16am PDT

Me fat Bajrami!

A post shared by Adelina Emini (@adelinaemini) on Jun 15, 2018 at 1:55am PDT

Me Fat Bajrami 🙏🏽❤️ #eidmubarak

A post shared by Agnesa Vuthaj (@agnesavuthaj) on Jun 15, 2018 at 2:22am PDT

A post shared by COZMAN (@cozman) on Jun 14, 2018 at 11:55pm PDT

🙏

A post shared by GETOAR SELIMI (@ghettogeasy) on Jun 14, 2018 at 11:56pm PDT

A post shared by Genta Ismajli (@genta.ismajli) on Jun 15, 2018 at 2:03am PDT

Me fat Bajramin ❤️

A post shared by Ledri Vula (@ledrivula) on Jun 15, 2018 at 1:03am PDT

Me Fat Fiter Bajrami! Shendeti, paqja dhe lumturia qofshin ne familjen tuaj.. 🙏

A post shared by Nora Istrefi (@_noraistrefi_) on Jun 15, 2018 at 4:12am PDT

Per hajr Bajrami ❤️

A post shared by 2TON (@2tonofficial) on Jun 14, 2018 at 9:37pm PDT

Urime Fitër Bajrami ! @getinjo

A post shared by MOZZIK (@mozzik) on Jun 15, 2018 at 2:25am PDT

URIME FESTA E FITËR BAJRAMIT ❤️

A post shared by Gold AG (@arianagushi1986) on Jun 14, 2018 at 9:32pm PDT