0Shares

Estrada Shqiptare numëron me qindra këngëtarë, shumë prej tyre të rinj dhe të talentuar, por ka edhe nga ata që me vite i kanë rezistuar skenës.

I njohim të gjithë me emrat e tyre artistikë, por për pak prej tyre i dimë me emrat e tyre të vërtetë.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Kjo ndodh sidomos me reperët, të cilët nuk përdorin asnjëherë emrin dhe mbiemrin në këngët e tyre, por gjithmonë kanë një emër artistik.

Në listën e më poshtme janë disa nga këngëtarët që i njohim me emra artistikë, por që ndryshe i kanë emrat e tyre të vërtetë. /Telegrafi/

Tuna – Altuna Sejdi

MC Kresha -Kreshnik Fazliu

Kida – Orhidea latifi

Majk – Kastriot Rexha

Mozzik – Gramoz Aliu

Capital T – Kushtrim Ademi

Fifi – Filloreta Raçi

Cozman – Ylber Abdullahu

Ghetto Geasy – Getoar Selimi

Gjiko – Asdren Gjikolli

Baby G- Gordana Kingji

2 Ton – Arton Avdyli

Gold AG – Arian Agushi

Lyrical Son – Festim Arifi

Noizy – Rigels Rajku

Stresi – Arkimed Lushaj

Big Basta – Gerald Xhari

Dj Blunt -Edon Dedi

2po2 – Besnik Canolli

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)