Ndonjëherë dashuria e jetës sonë ishte tërë kohën nën hundën tonë dhe ne nuk e pamë atë ose thjesht nuk ishte momenti i duhur.

Reklama

Ka çifte që qëndrojnë miq pas ndarjes, por ka edhe raste kur të njohurit dhe miqtë me kohë të gjatë përfundojnë duke u bërë partnerë të dashur vite më vonë. Në realitet, ne kurrë nuk ndjehemi më të qetë se kur jemi të rrethuar nga miqtë tanë.

Bright Side ka sjellë një listë të shtatë çifteve të famshme që çuditërisht përfunduan si të dashuruar pas shumë vitesh njohje me njëri-tjetrin.

1. Justin Bieber dhe Hailey Baldwin

Reklama

Edhe pse çifti nuk filloi të takohej për herë të parë deri në vitin 2016, ata në fakt u takuan në vitin 2009. E gjitha ndodhi gjatë një takimi në prapaskenë në “The Today Show”, kur Hailey u prezantua me yllin më të madh të popit në këtë moment nga babai i saj, Stephen Baldwin. Të dy u martuan në vitin 2019.

Reklama

2. Courtney B. Vance dhe Angela Bassett

Courtney dhe Angela ishin shokë të shkollës në shkollën “Yale Drama”, kur u takuan për herë të parë në vitet e 80-ta. Gjërat nuk funksionuan në atë kohë që kur Courtney kishte një të dashur. Sidoqoftë, dy miqtë e vjetër kaluan në një nivel më të thellë dhe më romantik në fillim të viteve 90-ta kur të dy po punonin në Hollywood.

Reklama

3. Mila Kunis dhe Ashton Kutcher

Ajo që është kaq romantike për këtë dyshe është që Mila Kunis përfundoi të martohej me personin me të cilin ndau puthjen e saj të parë në ekran. Dyshja u takuan në vitin 1998, ku ata luajtën çiftin Jackie dhe Michael. Pas kësaj, të dy shkuan në mënyrat e tyre të ndara deri në vitin 2012 kur u rilidhën dhe filloi historia e tyre e dashurisë.

Reklama

4. Ozzy Osbourne dhe Sharon Osbourne

Sharon u takua me Ozzy në vitin 1970, kur ajo ishte 18-vjeçe dhe po punonte për babain e saj, Don Arden, ndërsa ishte menaxhere e bendit “Black Sabbath”. Pas largimit të Ozzy nga Black Sabbath në vitin 1978, Sharon u bë menaxherja e tij dhe kjo lidhje e tyre profesionale kaloi në një romancë, si rezultat i ndarjes së Ozzy nga ish-partnerja e tij, Thelma Riley.

Reklama

5. Shawn Mendes dhe Camila Cabello

Shawn dhe Camila u takuan në vitin 2014 kur të dy ishin në hapjen e turneut për Austin Mahone. Që atëherë, u bënë miq shumë të ngushtë dhe filluan të ndajnë momentet e tyre më të mira të miqësisë në mediat sociale. Kjo afërsi i bëri fansat të fillonin thashethemet për një romancë midis dyshes, por ata ishin në takime të tjera. Sidoqoftë, në korrik të vitit 2019, Shawn dhe Camila ishin parë duke u puthur në një kafene në San Francisko dhe më vonë gjatë vitit, lidhja e tyre u konfirmua.

Reklama

6. David Foster dhe Katharine McPhee

Reklama

David Foster dhe Katharine McPhee u takuan për herë të parë në vitin 2006 në sezonin e pestë të American Idol, kur ajo performoi një këngë që u shkrua nga Foster. Pas pak, McPhee u martua me Nick Cokas dhe Foster mori pjesë në dasmë si mysafire speciale, martesa e tyre përfundoi në vitin 2014. Në vitin 2017, pas 11 vjet miqësie, David dhe Katharine filluan lidhjen.

7.Kim Kardashian dhe Kanye West

Çifti ikonik u takua rreth vitit 2002 kur Kanye ishte duke bërë një video me mikun e Kim, Brandy, të cilin Kim e njihte përmes Ray J, të dashurin e saj në atë kohë. Kanye as nuk e dinte kush ishte Kim kur u takuan për herë të parë.

Reklama
Reklama

Pas këtij momenti, të dy filluan të admirojnë njëri-tjetrin nga larg ndërsa të dy u takuan me njerëz të tjerë. Kanye madje shkroi një varg për Kimin në vitin 2009. Sidoqoftë, thashethemet për ato takime nuk u konfirmuan deri në vitin 2012, kur Kanye pranoi dashurinë e tij për Kim në një këngë dhe e ftoi atë në shfaqjen e tij të modës në Paris.

Të dy u martuan në vitin 2014 në Itali. /Telegrafi/