Real Madrid është në kërkim të një portieri me përvojë, si rezervë para se afati kalimtar i transferove të mbyllet në dy javë.

Keylor Navas që pritet të largohet dhe këtë ia ka thënë edhe klubit.

Real Madridi e ka për qëllimi që të nënshkruajmë me një portier i cili do të ishte i lumtur si zgjedhja e dytë pas Thibaut Courtois.

Të njëjtin rol që bëri Diego Lopez sa ishte në Santiago Bernabeu.

Duke parë rreth Evropën, MARCA i ka vlerësuar katër mundësi për Real Madridin që mund t’i jeni poshtë.

Pepe Reina, 36 vjeç

Portieri rezervë i Milanit tashmë ka pasur një karrierë të shkëlqyer. Ai është zgjedhja e dytë pas Gianluigi Donnarumma në San Siro, duke dëshmuar shpesh gatishmërinë e tij për të luajtur rolin e titullarit.

Willy Caballero, 37 vjeç

Portieri i dytë i Chelseat pas Kepa Arrizabalaga në Stamford Bridge. Ai bën një punë të mirë kur thirret në aksion. Argjentinasi ka përvojë edhe në Spanjë.

Maarten Stekelenburg, 36

Zgjedhja e tretë në Everton. Ai ishte portieri i Holandës kur arritën në finalen e Kupës Botërore 2010. Ai ka luajtur në Francë, Angli dhe Itali, si dhe në kampionatin e tij të lindjes, por kurrë në Spanjën.

Diego Benaglio, 35 vjeç

Portieri zviceran i Monacos është një tjetër mundësi. Ai ka përvojë në të gjithë Evropën dhe i përshtatet përshkrimit që e kërkon Reali.

Tashmë Reali ka dy javë kohë që ta rehatojë Keylor Navasin dhe të nënshkruajë me një portier të ri. /Telegrafi/