LAJMI I FUNDIT:

Kate Middleton preku shumë zemra me një takim emocionues në spital, sjellja e saj ngjante me princeshën Diana

Kate Middleton preku shumë zemra me një takim emocionues në spital, sjellja e saj ngjante me princeshën Diana
(Foto: Instagram/princeandprincessofwales)

Gjatë kryerjes së një prej detyrave të para publike që nga marrja e titullit të Princeshës së Uellsit, Kate Middleton preku zemrat e shumë njerëzve duke kujtuar njëkohësisht princeshën e ndjerë, Diana.

Të mërkurën, Princesha vizitoi njësinë e maternitetit të Spitalit ‘Royal Surrey County’ për të mësuar rreth punës së tyre me gratë shtatzëna dhe nënat e reja.


Me të mbërritur në spital, ku lindin rreth 3.000 foshnja çdo vit, Kate u takua me stafin nga reparti që ndihmon gratë me sëmundje mendore gjatë shtatzënisë dhe periudhës pas lindjes.

Megjithatë, vëmendje të veçantë tërhoqi takimi i princeshës me një foshnje të lindur para kohe. Kate foli me nënën e foshnjës, Szilvia Novak dhe më pas e mori në krahë Biancan e vogël. Ky veprim kujtoi princeshën Diana, e cila shquhej për punën e saj humanitare, veçanërisht për marrëdhëniet me fëmijët.

Fotografitë e vizitës u shpërndanë gjithashtu në profilet zyrtare të Princit dhe Princeshës së Uellsit, ku Kate vlerësoi përpjekjet e spitalit për të siguruar që gratë dhe familjet e tyre “të ndihen të sigurta, të mbështetura dhe të kenë shanset më të mira për të zhvilluar ato lidhje të hershme që janë kaq të rëndësishme për të siguruar rritjen dhe përparimin e foshnjave të tyre”.

“Ishte bukur të takoja disa nga nënat e reja dhe foshnjat e tyre që mbështeten nga një ekip kaq i mrekullueshëm në spital”, është shprehur Middleton.

Vitet e fundit, pjesa më e madhe e punës publike të Princeshës Kate është fokusuar për të ndihmuar në zhvillimin e fëmijëve, ndërsa për këtë është frymëzuar nga përvojat e saj si nënë e tre fëmijëve. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Magazina
“A mund të dal nga dera e kuqe”, Jetmiri kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Albania 3

“A mund të dal nga dera e kuqe”, Jetmiri kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Albania 3

Magazina
Animacioni 3D i Titanikut zbulon sekretet e tij: Mungesa e disa varkave të shpëtimit, ishte që klasit të parë t'iu jepej një pamje më e mirë

Animacioni 3D i Titanikut zbulon sekretet e tij: Mungesa e disa varkave të shpëtimit, ishte që klasit të parë t'iu jepej një pamje më e mirë

Magazina
Edona Llalloshi publikon këndën

Edona Llalloshi publikon këndën "Deri kur...", dedikuar grave të vrara nga burrat

Magazina
Deklaroi se është e dashuruar jashtë Big Brother, Ronaldo Sharka zbulon të dashurin e Egla Cenos

Deklaroi se është e dashuruar jashtë Big Brother, Ronaldo Sharka zbulon të dashurin e Egla Cenos

Magazina
Rita Ora mbulon fytyrën me një çantë 26 mijë euroshe, që të mos vihet re në Aeroportin e Sydneyt

Rita Ora mbulon fytyrën me një çantë 26 mijë euroshe, që të mos vihet re në Aeroportin e Sydneyt

Magazina
Kalo në kategori