LAJMI I FUNDIT:

Karim Benzema flet për thashethemet në lidhje me largimin e tij nga Real Madrid

Karim Benzema flet për thashethemet në lidhje me largimin e tij nga Real Madrid

Kapiteni i Real Madridit, Karim Benzema, ka folur në ceremoninë e ‘Marca Leyenda’ për largimin e tij të mundshëm nga Real Madrid.

Reklama

Ka disa ditë që flitet për largimin e tij pas 14 vitesh, me një ofertë marramendëse që ka ardhur nga Arabia Saudite.

“Për çfarë duhet të flas? Për të ardhmen? Unë jam në Real Madrid. Është interneti që flet dhe realiteti nuk është interneti. Kam një lojë të shtunën, stërvitem nesër, kështu që tani jam në Madrid”, ka thënë Benzema.

Numri ‘9’, i cili mbërriti nën hijen e Cristiano Ronaldos dhe Gonzalo Higuain, ka marr trofeun për karrierën e tij sportive te Los Blanocs, pasi u kthy e në një prej lojtarëve më të dashur në “Santiago Bernabeu”.

Që nga ardhja e tij në vitin 2009, Benzema ka shënuar gjithsej 353 gola, duke qenë golashënuesi i dytë më i mirë në historinë e skuadrës së bardhë pas Cristiano Ronaldos.

Sezoni i kaluar ishte historik për të, pasi ai fitoi Topin e Artë dhe Ligën e Kampionëve të pestë.

Real Madridi mund të njoftojë së shpejti largimin e Benzemas
Lexo po ashtu Real Madridi mund të njoftojë së shpejti largimin e Benzemas

Përtej këtyre trofeve të fundit, francezi ka fituar gjithsej 36 tituj, 25 prej tyre në Real Madrid (5 Liga të Kampionëve, 5 Kupa Botërore për Klube, 4 La Liga, 4 Superkupa Evropiane, 3 Kupa të Mbretit dhe 4 Superkupa spanjolle).

Karim Benzema këtë sezon ka shënuar 30 gola edhe pse ka munguar në 15 ndeshje për shkak të lëndimeve, mbingarkesave dhe pushimeve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Liga e Kampionëve
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori