LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi mund të njoftojë së shpejti largimin e Benzemas

Real Madridi mund të njoftojë së shpejti largimin e Benzemas

Po bëhet gjithnjë e më e mundshme që Karim Benzema të largohet nga Real Madridi këtë verë, pasi janë bërë 14 vjet që ai u bashkua nga Lyoni.

Reklama

Raportimet për një lëvizje të mundshme në Arabinë Saudite janë rritur gjatë ditëve të fundit, dhe AS tani ka raportuar se zyrtarët e Al-Ittihad janë gjithnjë e më të sigurt se do të nënshkruajnë me 35-vjeçarin.

Madje njoftimi zyrtar pritet të ndodh shumë shpejt nga Real Madridi.

Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite
Lexo po ashtu Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite

Benzema gjithashtu thuhet se ka folur me ish-bashkëlojtarin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo, për këtë lëvizje, me portugezin që po luan në Arabinë Saudite, te Al-Nassr.

Benzema do të fitonte një pagë pa taksa prej mbi 100 milionë euro në vit, gjë që do ta bënte atë një nga futbollistët më të paguar në botë.

Real Madridi nuk e kishte parashikuar largimin e Benzemas, veçanërisht duke pasur parasysh faktin se ai kishte rënë dakord për të vazhduar kontratën e tij aktuale deri në fund të sezonit të ardhshëm.

Real Madridi shqetësohet për Benzemën pas ofertës marramendëse nga Arabia Saudite
Lexo po ashtu Real Madridi shqetësohet për Benzemën pas ofertës marramendëse nga Arabia Saudite

Nëse ai largohet, Florentino Perez do të detyrohet të futet fuqishëm në afatin kalimtar veror të gjetur një zëvendësues. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Ndërkombëtare
Kalo në kategori