LAJMI I FUNDIT:

Kanë paguar 100 milionë euro, Man United e ofron Antonyn te Real Madridi për një çmim qesharak

Kanë paguar 100 milionë euro, Man United e ofron Antonyn te Real Madridi për një çmim qesharak

Real Madrid thuhet se ka ulur ofertën e Manchester United për të nënshkruar me Antony.

Sipas një raportimi të gazetës spanjolle Defensa Central, klubit spanjoll iu dha shansi të nënshkruante brazilianin në janar.

United e ofroi anësorin 23-vjeçar për vetëm 30 milionë euro. Por, merengët kanë refuzuar mundësinë për të siguruar shërbimet e tij, duke e lënë klubin anglez me shqetësime edhe më të mëdha.

I nënshkruar për 100 milionë euro në verën e vitit 2022, Antony ka luftuar për të bërë një ndikim të vërtetë në Old Trafford.

Braziliani deri më tani ka shënuar vetëm tetë gola në 62 paraqitje për United. Ai nuk ka regjistruar ende një kontribut për gol në 18 ndeshje këtë sezon.

Edhe pse Real Madridi është goditur nga lëndimet këtë sezon, Antony nuk duket se do ta bëjë punë në sistemin e Carlo Ancelottit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Përfaqësueset

"Chiesa dhe Barella mund të luanin edhe në 2006-tën, Dimarcon do ta zëvendësoja menjëherë" - Totti flet pas ndeshjes me Shqipërinë

Përfaqësueset
Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përfaqësueset
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

La Liga
Kalo në kategori