LAJMI I FUNDIT:

“Më ka marrë malli”, vajza 5-vjeçare izraelite rikthehet në kopsht pas lirimit nga Hamasi

“Më ka marrë malli”, vajza 5-vjeçare izraelite rikthehet në kopsht pas lirimit nga Hamasi

Vajza 5-vjeçare izraelite, Emilia Aloni, e cila pas shtatë javësh robërie në Gaza, së bashku me nënën e saj, u lirua më 24 nëntor dhe është rikthyer sot në kopshtin e saj ku i është bërë një pritje e ngrohtë.

Mediat izraelite raportojnë se Emilia, e shoqëruar nga gjyshi i saj dhe një grua e paidentifikuar, e cila po filmonte një skenë emocionuese, erdhi në kopsht dhe u prit me përqafime nga mësuesja.

"Shpëtojnë për një fije floku në Tel Aviv", këmbësorët gati sa nuk u goditën nga pjesët e një rakete të rrëzuar
Lexo po ashtu "Shpëtojnë për një fije floku në Tel Aviv", këmbësorët gati sa nuk u goditën nga pjesët e një rakete të rrëzuar

Emilia u prit ngrohtësisht edhe nga shoqet, ku njëra prej tyre dëgjohet duke thënë “më ke munguar”.

“Nuk të kam parë prej kohësh”, shtoi vajza, ndërsa shoku i saj tha se e kishte parë në televizion.

Sipas të dhënave të fundit, Hamasi liroi 110 pengje ndërsa nga ana tjetër Izraeli liroi nga burgu 240 palestinezë, të gjithë gra, fëmijë dhe të mitur.

Ushtria izraelite hedhë në erë pallatin e drejtësisë në Gazë
Lexo po ashtu Ushtria izraelite hedhë në erë pallatin e drejtësisë në Gazë

Ndryshe, Izraeli ka nisur një kundërofensivë ndaj militantëve të Hamasit, të cilët kryen një sulm terrorist në territoret izraelite. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Pamje që tregojnë sesi ushtrisë ruse i mungon profesionalizmi në fushëbetejë – gabimet që u kanë kushtuar edhe me jetë

Pamje që tregojnë sesi ushtrisë ruse i mungon profesionalizmi në fushëbetejë – gabimet që u kanë kushtuar edhe me jetë

Evropa
Kreu i ushtrisë britanike tregon se kur Ukraina mund të fillojë kundërofensivën

Kreu i ushtrisë britanike tregon se kur Ukraina mund të fillojë kundërofensivën

Evropa
U pyet se a do të ketë takim me kryeministrin kroat, Vuçiq në Tiranë: Nuk e di nëse do të diskutojmë për cilësinë e ‘smokit dhe krembananeve’

U pyet se a do të ketë takim me kryeministrin kroat, Vuçiq në Tiranë: Nuk e di nëse do të diskutojmë për cilësinë e ‘smokit dhe krembananeve’

Serbia
Elefanti kapë më hundë turisten ruse në Indi, e përplas me të forcën në tokë

Elefanti kapë më hundë turisten ruse në Indi, e përplas me të forcën në tokë

Azia
Kishin dalë për skijim, bora “i varrosi për së gjalli” – pamje nga shpëtimi i skiatorëve në Nevada dhe Kaliforni

Kishin dalë për skijim, bora “i varrosi për së gjalli” – pamje nga shpëtimi i skiatorëve në Nevada dhe Kaliforni

Amerika
Rusët abuzuan me trupin e pajetë të Navalnyt

Rusët abuzuan me trupin e pajetë të Navalnyt

Evropa
Kalo në kategori