LAJMI I FUNDIT:

Juventusi pret ofertën e përmirësuar të Bayernit për De Ligt, sfidon Interin për Bremer

Juventusi pret ofertën e përmirësuar të Bayernit për De Ligt, sfidon Interin për Bremer

Juventusi është në pritje të një oferte të përmirësuar nga Bayern Munich për Matthijs de Ligt dhe është gati për një ‘Derby d’Italia’ me Interin në afatin kalimtar për Gleison Bremer të Torinos.

Reklama

De Ligt ka një kontratë deri në qershor 2024, por ka rënë dakord për kushtet personale me bavarezët, të cilët tani janë në bisedime me Juventusin.

Gjigantët e Serie A kanë refuzuar një ofertë fillestare prej 60 milionë euro plus bonuse nga Gjermania dhe po kërkojnë një shitje rreth 90-100 milionë euro.

Bayerni shumë larg nga ajo çfarë kërkon Juventusi për De Ligt - dalin detajet
Lexo po ashtu Bayerni shumë larg nga ajo çfarë kërkon Juventusi për De Ligt - dalin detajet

Sipas gazetave italiane Tuttosport dhe Il Corriere dello Sport, Bianconerët presin një ofertë të re nga Bayern Munichu deri në fundjavë.

Drejtori i Bavarezëve, Hasan Salihamidzic, ishte në Torino të hënën dhe tha se është ‘gjithmonë optimist’ kur u pyet për një fund pozitiv të negociatave me Juventusin.

Bremer është një nga objektivat kryesore të Juventusit për pasues të De Ligt, së bashku me Gabriel Megahales të Arsenalit.

Dështuan me Koulibalyn, por Juventusi lidhet me gjashtë emra të njohur për ta pasuar Chiellinin
Lexo po ashtu Dështuan me Koulibalyn, por Juventusi lidhet me gjashtë emra të njohur për ta pasuar Chiellinin

Tuttosport dhe Corriere pretendojnë se bardhezinjtë do të sfidojnë Interin për Bremer menjëherë nëse De Ligt fluturon për në Gjermani.

Mbrojtësi brazilian mund të largohet nga klubi Granata për rreth 40 milionë euro, një tarifë që Juventusi mund ta paguajë nëse largohet mbrojtësi holandez.

Interi thuhet se ka marrëveshje personale me Bremer, por nuk mund ta transferojë pa u larguar Milan Skriniar te Paris Saint-Germain. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Ligue 1
Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

La Liga
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Premier League
Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Ligat tjera
Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Premier League
Kalo në kategori