LAJMI I FUNDIT:

Bayerni shumë larg nga ajo çfarë kërkon Juventusi për De Ligt – dalin detajet

Bayerni shumë larg nga ajo çfarë kërkon Juventusi për De Ligt – dalin detajet

Bayern Munich e ka vendosur objektivin e madh për këtë verë teksa drejtuesit bavarezë kërkojnë me ngulm të transferojnë në Bundesliga, Mathijs De Ligt.

Reklama

Rekordmenët gjermanë kanë gjetur marrëveshjen me yllin holandez teksa tashmë një detyrë e vështirë është ajo e të bindurit Juventusin.

Për këtë qëllim, në Torino zbarkoi drejtori sportiv i bavarezëve, Hasan Salihamidzic që pati një takim me krerët italianë, ku u diskutua mbi vleren e kartonit të De Ligt.

Dalin detajet e kontratës së De Ligt te Bayerni: Holandezi ndër më të paguarit në Evropë
Lexo po ashtu Dalin detajet e kontratës së De Ligt te Bayerni: Holandezi ndër më të paguarit në Evropë

Së fundmi, është bërë publike edhe shuma që Bayern ka vendosur në tavolinë për De Ligt teksa bëhet fjalë për një ofertë që prek shifrën e 60 milionë eurove.

Shumë larg nga shuma prej 100 milionë që pretendojnë bardhezinjtë, të cilët në vitin 2019 shpenzuan plot 80 milionë për ta transferuar nga Ajax.

Salihamidzic zbarkon në Torino, synon ta rikthehet në Munich së bashku me De Ligt
Lexo po ashtu Salihamidzic zbarkon në Torino, synon ta rikthehet në Munich së bashku me De Ligt

Gjithsesi, kjo ishte vetëm oferta e parë nga Bayern, pasi bavarezët e dëshirojnë me çdo kusht 22-vjeçarin dhe në vijim pritet të ngrejnë edhe më shumë ofertën ndërsa italianëve do t’i ofrojnë edhe një sërë bonusesh Juves.

Megjithatë, e sigurt është se për momentin nuk ka akord dhe takimi i Salihamidzic me drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” nuk rezultoi frytdhënës për asnjërën palë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori