LAJMI I FUNDIT:

Dalin detajet e kontratës së De Ligt te Bayerni: Holandezi ndër më të paguarit në Evropë

Dalin detajet e kontratës së De Ligt te Bayerni: Holandezi ndër më të paguarit në Evropë

Drejtori sportiv i Bayern Munich, Hasan Salihamidzic do të udhëtojë drejt Torinos për të finalizuar operacionin Matthijs De Ligt.

Reklama

Numri dy i klubit kampion të Gjermanisë nuk dëshiron të humbasë kohë për të mbyllur marrëveshjen me bardhezinjtë për shtatlartin holandez që ka nisur fazën përgatitore me Juventusin por e ka bërë të qartë dëshirën për t’u larguar nga Piemonte.

“Bild” zbulon detaje nga puna e bërë prapa kuintave gjatë ditëve të fundit pasi Bayernin e ka ndihmuar shumë edhe lojtari që e ka vendosur në krye të listës së preferencave.

Bayerni përgatit ofertën për ta bërë De Ligt nënshkrimin e tyre më të shtrenjtë ndonjëherë
Lexo po ashtu Bayerni përgatit ofertën për ta bërë De Ligt nënshkrimin e tyre më të shtrenjtë ndonjëherë

Mbrojtësit i është ofruar një kontratë 5-vjeçare me 18 milionë në vit dhe mbetet për t’u konturuar edhe marrëveshja mes klubeve për vlerën e kartonit.

Juventus kërkon shumën e klauzolës 120 milionë ndërsa Bayern ofron 75 menjëherë dhe 15 të tjera në formë bonusesh lehtësisht të arritshme.

Të dy klubet janë në mes të rrugës por mund të afrohen në qëndrime prandaj vizita e Salihamidzic në Torino mund të rezultojë vendimtare. /Telegrafi/