LAJMI I FUNDIT:

Juventusi po tenton transferimin e një mesfushori për 55 milionë euro

Juventusi po tenton transferimin e një mesfushori për 55 milionë euro

Teun Koopmeiners është një nga mesfushorët më në formë për momentin në elitën e futbollit italian Serie A.

Mesfushori holandez është duke kaluar formë të shkëlqyer me fanellën e Atalantës dhe largimi i tij nga ky klub duket shumë i mundshëm në janar.

25-vjeçari ka zhvilluar 19 ndeshje në të gjitha garat, duke realizuar edhe tre gola e duke asistuar në katër të tjerë.

Koopmeiners po shkëlqen, dy top klubet italiane pas tij
Lexo po ashtu Koopmeiners po shkëlqen, dy top klubet italiane pas tij

Juventusi është skuadra favorite për të nënshkruar me mesfushorin holandez, me Zonjën e Vjetër që kanë nevojë të madhe të transferojnë një mesfushor.

Nicolo Fagioli është i suspenduar, njësoj edhe Paul Pogba dhe Max Allegri i ka bërë të qartë drejtuesve të klubit se dëshiron të nënshkruajë me Koopmeiners.

Megjithatë transferimi i tij nuk do të jetë aspak i lehtë, pasi Atalanta e vlerëson yllin e saj rreth 55 milionë euro.

Gjithsesi bardhezinjtë synojnë që të përfshijnë në marrëveshje ndonjë futbollist të ri në mënyrë që çmimi i tij të zbritet nga bergamaskët.

Në garë për mesfushorin holandez është edhe skuadra e madhe angleze Liverpool. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Karate
Chelsea bën historinë në Ligën Premier duke shitur biletën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave

Chelsea bën historinë në Ligën Premier duke shitur biletën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave

Premier League
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

NBA
Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Premier League
Kalo në kategori