LAJMI I FUNDIT:

Koopmeiners po shkëlqen, dy top klubet italiane pas tij

Koopmeiners po shkëlqen, dy top klubet italiane pas tij

Teun Koopmeiners po vazhdon shkëlqimin edhe këtë edicion në elitën e futbollit italian Serie A.

Mesfushori holandez është bërë një lider te Atalanta dhe falë shkëlqimit të tij ka zgjuar edhe interesimin e skuadrave të mëdha.


Juventus dhe Napoli janë dy top skuadrat italiane që po duan transferimin e holandezit në afatin kalimtar të janarit.

Zonja e Vjetër ka nevojë të madhe të përforcohet në mesfushë dhe Koopmeiners mbetet objektivi kryesor në mesfushë.

25-vjeçari është i etur për të bërë një hap të madh në karrierë dhe Juventusi është gati të bëj një ofertë.

Liverpooli e bën prioritet transferimin e Koopmeiners
Lexo po ashtu Liverpooli e bën prioritet transferimin e Koopmeiners

Calciomercato ka raportuar se Zonja e Vjetër janë gati të shpenzojnë deri në 35 milionë euro për transferimin e Koopmeiners.

Gjithashtu edhe Napoli është i interesuar për lojtarin dhe kampioni në fuqi i Italisë gjithashtu do të bëj një ofertë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

La Liga
“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

Bundesliga
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Koha e Casemiro te Man Utd ka mbaruar – tetë objektivat e Djajve të Kuq për mesfushën

Koha e Casemiro te Man Utd ka mbaruar – tetë objektivat e Djajve të Kuq për mesfushën

Premier League
Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

La Liga
“Çmenduri nëse e fitojmë titullin në derbi ndaj Milani”- Calhanoglu kujton ofendimet që mori kur kuqezinjë dolën kampion

“Çmenduri nëse e fitojmë titullin në derbi ndaj Milani”- Calhanoglu kujton ofendimet që mori kur kuqezinjë dolën kampion

Serie A
Kalo në kategori