LAJMI I FUNDIT:

Juventusi po e rikthen në skuadër një ish-sulmues të tyre

Juventusi po e rikthen në skuadër një ish-sulmues të tyre

Federico Bernardeschi ka njoftuar largimin e tij nga Toronto dhe MLS për t’u rikthyer në Evropë, lajm që i ka lënë tifozët e tij në pritje se cili do të jetë kapitulli i ardhshëm në karrierën e tij.

Rikthimi i Bernardeschi në Evropë hap një sërë mundësish dhe zgjon entuziazëm në shumë ekipe.

Megjithatë, siç raportohet në ‘Calciomercato’, një nga ëndrrat e tij më të dashura është të veshë sërish fanellën e Juventusit, klub ku ai shkëlqeu në të kaluarën dhe ku la gjurmë të pashlyeshme në zemrat e tifozëve bardhezi bianconerëve.


Dëshira e Bernardeschi për t’u rikthyer në Juve është bërë e qartë në intervistat e fundit, ku ai ka shprehur dashurinë e tij për klubin dhe dëshirën për të mbrojtur sërish ngjyrat bardhezi.

Tifozët e Zonjës së Vjetër i kanë pritur me entuziazëm këto deklarata dhe shumëkush ëndërron ta shohë sërish në Allianz Stadium.

Ardhja e mundshme e Bernardeschi në Juventus do t’i shtonte një dozë kreativiteti dhe shkathtësie skuadrës së Massimiliano Allegrit.

MLS publikon listën e përditësuar për pagat e lojtarëve për vitin 2023 – Messi më i paguari, Shaqiri i treti
Lexo po ashtu MLS publikon listën e përditësuar për pagat e lojtarëve për vitin 2023 – Messi më i paguari, Shaqiri i treti

Aftësia e tij për të çekuilibruar një me një dhe aftësia e tij për të luajtur si në krah ashtu edhe në qendër të fushës e bëjnë atë një lojtar të gjithanshëm dhe të vlefshëm për çdo skuadër.

Palët janë në negociata dhe së shpejti pritet të arrihet një marrëveshje për rikthimin e Bernardeshcit në Torino. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

La Liga
Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Premier League
Kalo në kategori