LAJMI I FUNDIT:

Juventusi e mbyll me fitore dhe në vendin e tretë në Serie A

Juventusi e mbyll me fitore dhe në vendin e tretë në Serie A

Juventusi ka shënuar fitore ndaj Monzës me rezultat 2-0 në xhiron e fundit të Serie A.

Zonja e Vjetër e nisi shumë mirë ndeshjen, duke rrezikuar me Nicolo Fagiolin dhe Kenan Yildizin, por pa sukses.


Goli erdhi në minutën e 26-të, kur Federico Chiesa futet në zonë dhe gjuan bukur për të shënuar për 1-0.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i dytë, kur Alex Sandro shënoi me kokë për 2-0.

Pjesa tjetër e lojës edhe pse kishte raste gola më nuk sjelli.

Juventusi me këtë fitore zë vendin me 71 pikë, ndërsa Monza me 45 pikë është e 12-ta./Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
Szoboszlai kërkon që UEFA të ndryshojë protokollet pas incidentit mjekësor të Barnabas Varga

Szoboszlai kërkon që UEFA të ndryshojë protokollet pas incidentit mjekësor të Barnabas Varga

Përfaqësueset
Kalo në kategori