Juventusi thuhet se kanë rënë dakord t’i paguajë Barcelonës 25 milionë euro plus Miralem Pjanic dhe Mattia De Sciglio për mbrojtësin Nelson Semedo.

Sipas gazetës Sport, klubet kanë arritur ‘një marrëveshje në parim’ që treshja e lojtarëve të shkëmbejnë klubet në fillim të sezonit të ardhshëm.

Gazeta pretendon se marrëveshja e jashtëzakonshme është për shkak të ‘vlerësimit të lartë’ të Barcelonës për Semedon, i cili vlerësohet 50 milionë euro.

Kërkohet nga City, Inter dhe Juventus, Semedo vendos për klubin e ri Kërkohet nga City, Inter dhe Juventus, Semedo vendos për klubin e ri

Kuptohet se Semedo dhe Juve janë disa ‘orë larg’ nga marrëveshje për kushtet personale, ndërsa Pjanic dhe De Sciglio tashmë janë zotuar të bashkohen me katalunasit.

25 milionë euro më pas do të riinvestohen në një marrëveshje për sulmuesin e Interit, Lautaro Martinez, i cili ka një klauzolë lirimi prej 111 milionë euro, por është objektivi kryesor i transferimit të Blaugranave.

Messi me fjalë të mëdha për Lautaron: Është mbresëlënës dhe i kompletuar, ngjan me Suarezin Messi me fjalë të mëdha për Lautaron: Është mbresëlënës dhe i kompletuar, ngjan me Suarezin

Semedo nënshkroi për Barcën në verën e vitit 2017 nga Benfica dhe ka vazhduar të bëjë më shumë se 100 paraqitje në Camp Nou, duke fituar dy tituj spanjollë.

Arthur ishte lidhur me lëvizjen në drejtim të kundërt, të paktën për të zëvendësuar Pjanic, por mesfushori brazilian po refuzon të largohet. /Telegrafi/