Juventusi është shumë i interesuar për Gabriel Jesus dhe thuhet se ata mund ta nënshkruajnë atë përpara se të vendosin të ardhmen e Cristiano Ronaldos.

Sulmuesi brazilian është një nga synimet e Juventusit në afatin kalimtar të verës dhe sipas gazetës La Gazzetta dello Sport, gjigandët e Serie A mund të përpiqen të nënshkruajnë sulmuesin brazilian pavarësisht nga e ardhmja e Ronaldos.

Ylli portugez ka një vit të mbetur në kontratën e tij me Zonjën e Vjetër, por sipas disa raporteve, ai mund të largohet nga Bianconerët pas Euro 2020.

Gabriel Jesus në radarin e Juventusit, fillojnë besimet mes klubeve Gabriel Jesus në radarin e Juventusit, fillojnë besimet mes klubeve

Massimiliano Allegri thuhet se ka dhënë dritën jeshile për të shitur CR7 dhe për të blerë Gabriel Jesusin, por sulmuesi i Manchester Cityt mund të zhvendoset në Allianz Stadium edhe nëse Ronaldo qëndron.

Nën-kampionët e Ligës së Kampionëve janë të hapur për të shitur brazilianin, por do ta bënin atë vetëm me një marrëveshje të përhershme, ndërsa Juventus do të preferonte të nënshkruante 24-vjeçarin në huazim.

Sipas raportit, bisedimet midis dy klubeve janë duke vazhduar, me gjigantët e Serie A të vendosur për të përfunduar një marrëveshje për të arritur yllin e Cityt. /Telegrafi/