LAJMI I FUNDIT:

Juventus dhe Man Utd fillojnë bisedimet për shkëmbim lojtarësh

Juventus dhe Man Utd fillojnë bisedimet për shkëmbim lojtarësh

Një shkëmbim i bujshëm lojtarësh mund të ndodhë gjatë afatit kalimtar të verës.

Reklama

Dy gjigantët evropianë, Manchester United dhe Juventus tanimë kanë filluar bisedimet për një gjë të tillë.

Mbrojtësi i majtë brazilian, Alex Sandro është objektivi kryesor i Unitedit për krahun e majtë të mbrojtjes.

E për të arritur deri te braziliani, Djajtë e Kuq kanë vendosur të sakrifikojnë dy futbollistë.

Alex Sandro (Foto: Getty Images)

Sipas asaj që kanë raportuar mediat italiane, Matteo Darmian dhe Anthony Martial mund të përfshihen në këtë marrëveshje.

27-vjeçari brazilian Alex Sandro ka qenë objektiv madhor edhe i Chelseat dhe Manchester Cityt por Juventus refuzoi ofertat e tyre.

Ky shkëmbim duket edhe më i besueshëm kur merret parasysh se United dëshiron ta largojë Martialin kontrata e të cilit përfundon në verën e vitit 2019.

Martial duke festuar një nga golat e tij këtë sezon me Unitedin (Getty Images)

Francezi nuk ka pranuar rinovimin dhe Djajtë e Kuq po frikësohen se mund tu largohet futbollisti me parametra zero.

Kësisoj pritet që në verë të bëhet ky shkëmbim ose në rast tjetër të nxirret në shitje francezi për një shumë rreth 40 milionë euro.

Ndërkohë sa i përket mbrojtësit italian, Matteo Darmian ai ka paralajmëruar rikthimin në Serie A dhe Juventus pritet të jetë një mundësi e mirë për të. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Dështon marrëveshja e Ronaldos për ta shitur Real Valladolidin

Dështon marrëveshja e Ronaldos për ta shitur Real Valladolidin

Ndërkombëtare
Tri arsyet pse Milani dëshiron transferimin e Christian Pulisic

Tri arsyet pse Milani dëshiron transferimin e Christian Pulisic

Serie A
Inter Miami do të emërojë një trajner me të cilin Lionel Messi ka punuar më parë

Inter Miami do të emërojë një trajner me të cilin Lionel Messi ka punuar më parë

Ligat tjera
Nga Terry te Lampard dhe Drogba – Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në histori të Chelseat

Nga Terry te Lampard dhe Drogba – Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në histori të Chelseat

Premier League
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Kalo në kategori