LAJMI I FUNDIT:

Juventus – Atalanta, finalja e Kupës së Italisë

Juventus – Atalanta, finalja e Kupës së Italisë

Atalanta e ka eliminuar në mënyrë dramatike Fiorentinën me rezultat të përgjithshëm 4-2, për të kaluar në finale të Kupës së Italisë.

Vendasit e nisën më mirë ndeshjen, kur shënuan me anë të Teun Koopmeiners pas vetëm tetë minutash lojë.

Atalanta mendoi se kishte shënuar edhe golin e dytë me anë të Gianluca Scamacca (13’), por VAR-i e anuloi atë për pozicion jashtë loje.


Dy skuadrat më pas kishin raste të mira për gol, por që nuk ia dolën t’i konkretizonin, duke i mbyllur 45 minutat e parë.

Në minutën e 53-të, Fiorentina mbeti me 10 lojtarë në fushë, pasi Milekovic u ndëshkua direkt me karton të kuq.

Por, kjo gjë nuk i ndaloi ata që të shënonin golin e barazimit, pasi realizuan për 1-1 në minutën e 68-të me anë të Martinez Quarta.

Scamacca e riktheu epërsinë për Atlantan, pasi shënoi në minutën e 75-të, me De Ketelaere që ishte asistuesi.

Në minutën e 90+5-të Ademola Lookman realizoi për 3-1, për të siguruar se skuadra e tij po kalonte në final, mirëpo qershinë mbi tortë e vendosi Mario Pasalic kur realizoi pas vetëm tre minutash për rezultatin final 4-1.

Në finale të Kupës së Italisë, Atalanta përballet me Juventusin që eliminoi Lazion. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Messi shpërtheu në lot në bankën rezervë, ai pësoi një lëndim të rëndë

Messi shpërtheu në lot në bankën rezervë, ai pësoi një lëndim të rëndë

Ndërkombëtare
E kryer, Morata të martën i nënshtrohet testeve mjekësore tek ekipi i ri

E kryer, Morata të martën i nënshtrohet testeve mjekësore tek ekipi i ri

Ndërkombëtare
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Përfaqësueset
Cucurella i përgjigjet Neville pas fitores në finale, legjenda angleze e kishte nënçmuar shumë mbrojtësin spanjoll

Cucurella i përgjigjet Neville pas fitores në finale, legjenda angleze e kishte nënçmuar shumë mbrojtësin spanjoll

Ndërkombëtare
Kalo në kategori