Juve vazhdon marshimin në kampionat (Video)

Juventusi ka arkëtuar pikë të plota në triumfin prej 2-1 kundër Chievos në Stadio Marc’Antonio Bentegodi.

Gjysma e parë nuk prodhoi gola, ndërsa rastin më të mirë në 45 minutat e para e pati Gonzalo Higuain.

Zhbllokimi i rezultati erdhi në minutën e 53-të. Cuadrado dhuroi një asistimi shumë të mirë për Mario Mandzukic, i cili nuk e pati vështirë të shënonte.

Mario Mandzukic shënoi golin e parë.

Lichtsteiner e ndali Sergio Pellissierin në zonë dhe arbitri akordoi penalti. Sulmuesi veteran e mposhti Buffonin nga pika e bardhë (66’) për ta barazuar rezultatin.

Miralem Pjanic nxori një gjuajtje të lirë, pikërisht në pozitën e tij dhe vet e mori përgjegjësinë. Ekzekutimi ishte fantastik, saqë goditja e boshnjakut ishte e pandalshme (75’).

Gol i mrekullueshëm nga Miralem Pjanic.

Bianconerët patën edhe shumë raste të tjera deri në mbyllje të sfidës, por nuk i konkretizuan.

Juventusi vazhdon të jetë lider në Serie A me pesë pikë më shumë se Milani dhe shtatë më shumë se Roma që këtë javë luan kundër Bolognas. /Telegrafi/

Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

"Askush nuk donte të fliste me mua te Barcelona, ​​vetëm Eric Abidal” - ylli i ri francez tregon vuajtjet te gjiganti i La Ligas